MediaCat

WPP Türkiye’ye yeni ülke müdürü

WPP Türkiye Ülke Müdürü olarak görev yapacak isim belli oldu.

WPP Türkiye’ye yeni ülke müdürü

WPP Türkiye’nin yeni ülke müdürü, sektörün deneyimli isimlerinden Arzu Ünal oldu. 18 yıl boyunca VMLY&R İstanbul’da CEO görevi üstlenen ve son olarak yönetim kurulu başkanı olarak görev yapan Ünal, yeni görevinde 400 milyon dolarlık bir hacmi ve reklam, medya planlama ve satın alma, araştırma, dijital, sosyal, mobil, influencer, halka ilişkiler, event, stratejik marka danışmanlığı, teknoloji gibi farklı uzmanlıklarda faaliyet gösteren 20’den fazla ajansı 1400 kişilik büyük bir ekip ve deneyimli bir yönetici kadrosuyla yönetecek.

Pazarlama kariyerine P&G’de marka yöneticisi olarak başlayan Arzu Ünal, 30 yıl önce WPP ailesine katıldı ve 2004 yılında VMLY&R’ın Türkiye CEO’su olarak atandı. Ünal’ın liderliğinde gelirlerini 11 kat artıran VMLY&R, Türkiye’de Cannes Lions ve Clio Grand Prix’lerini kazanan ilk ajans olmasının yanı sıra 2017’de Ad Age Türkiye tarafından Yılın Ajansı seçildi; 2021’de ülkenin en çok Effie ödülü alan ajansı oldu.

Atama haberini değerlendiren WPP COO’su Andrew Scott, “Türkiye bizim için önemli bir pazar ve hep de öyle olmaya devam edecek. Arzu Ünal, WPP’nin kolektif gücünden yararlanmamızı, yeni işleri teşvik etmek ve müşteri ilişkileri başarımızın artarak devam etmesi için tüm ajans liderlerimizle yakın bir şekilde çalışacak” dedi.

Arzu Ünal ise yaptığı açıklamada, “Çok uzun yıllardır WPP ailesinin içindeyim ve bugüne dek sayısız başarılı ve yaratıcı işe imzamızı attık. Bunun mümkün olmasını sağlayan tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Ben kolektif başarıya ve ekip çalışmasına yürekten inanan bir insanım. Yeni görevimde de benzer şekilde WPP ailesi olarak çok başarılı dönemler geçireceğimize inancım tam. Teknoloji trendlerinin baş döndürücü şekilde hızla geliştiği ve iş dünyasını dönüştürdüğü bir ortamda, biz de WPP Türkiye olarak yeni dönemde iş ortaklarımız için en etkin ve yenilikçi çözümleri sunmaya devam edip yetkinliklerimizi artıracağız” ifadelerini kullandı.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.