Women to Watch Türkiye Ad Age’de

Ad Age Yayın Yönetmeni Abbey Klaassen izlenimlerini yazdı

17.05.2013 - 15:12 | Haluk Kasarcı

Dünyanın lider pazarlama iletişimi yayını Advertising Age’in geleneksel olarak düzenlediği Women to Watch ödül töreni, geçtiğimiz Salı günü Swissotel The Bosphorus İstanbul’da gerçekleştirilen törende ilk kez Türkiye’de düzenlenmişti. Törende Ad Age adına ev sahipliğini üstlenen Ad Age Yayın Yönetmeni Abbey Klaassen sıcağı sıcağına izlenimlerini Ad Age sayfalarında paylaştı.

Women to Watch’ın 16 yıldır verildiği ABD’den başka Brezilya ve Çin’de de gerçekleştirildiğini belirten Klaassen, ödüle layık görülen isimlerin hâlihazırda büyük başarılar elde etmelerinin yanı sıra daha büyük başarılar elde etmeye namzet olduklarını ifade etti.

Klaassen yazısında fark yaratan kadınların görüşlerine de yer verdi. Coca-Cola Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Başkanı Galya Molinas’ın ödül sayesinde genç insanlara ilham verebilmiş olmalarına sevindiğini belirten Klaassen, Molinas’ın bu göreve bir dönem Muhtar Kent’in yürüttüğü Coca-Cola Türkiye Başkanlığı’ndan geldiğini hatırlattı.

Türkiye’nin Fark Yaratan Kadınları arasında yer alan Frito Lay Türkiye Genel Müdürü Ece Aksel; Kahve Dünyası’nın kurucusu Alev Altınkılıç, Gülse Birsel ve Nil Karaibrahimgil’in kendi alanlarında elde ettikleri başarıları da paylaşan Klaassen törende Yaşam Boyu Başarı Ödülü’nün sahibi olan Betûl Mardin’e de yazısında özel olarak değindi. Ad Age yayın yönetmeni Klaassen, ödülünü duygusal bir şekilde torununun ellerinden alan Mardin’in, Türkiye’deki modern halkla ilişkilerin kurucusu olduğuna dikkat çekti.

Törende söz alan TBWA CCO’su İlkay Gürpınar, Group M CEO’su Demet İkiler ve Y&R Türkiye CEO’su Arzu Ünal’ın görüşlerine de yer verilen yazının orijinaline Advertising Age sitesinden ulaşabilirsiniz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.