Medya planlamanın müfredatı hazır

Medya planlama ve satın alma ilk kez akademik anlamda ele alınıyor.

17.05.2013 - 14:52 | MediaCat

MediaCat, Bilgi Üniversitesi işbirliği ile Türkiye’nin ilk Medya Planlama ve Satın Alma Sertifika Programına 25 Mayıs’ta başlayacak.

AdAcademy for Media Buying & Planning sertifika programındaki konu başlıkları ve içerikler kitaplardan değil, yıllardır sektörde hizmet veren, başarılarıyla kendilerini kanıtlamış, kısacası cephede savaş vermiş yöneticilerin deneyimlerinden oluşturuldu.

Sertifika programı kapsamında halen faal olan ve sektördeki önde gelen medya planlama ve satın alma ajanslarını yöneten eğitmenler; deneyimlerini, hangi problemleri hangi yaklaşımlarla çözdüklerini ve başarı hikâyelerini paylaşacak.
 

KİM NE ANLATACAK?

Universal McCann Genel Müdür Yardımcısı Funda Tezay, OMD Genel Müdür Yardımcısı Nüzhet Algüneş ve Medyanet Satış Direktörü Banu Barbarosoğlu medya planlamanın temellerini anlatacak. Medya karmasının oluşturulması ise People Communications’tan CEO Banun Erkıran, Genel Müdür Yardımcısı Atakan Kural ve MEC Türkiye Genel Müdürü tarafından aydınlatılacak.

Satın alım ve planlama sürecinin optimizasyonu sürecinde Vizeum Managing Direktörü Ebru Edgü marka hedeflerinin tercümesini, Mindshare Genel Müdürü Özer Sata ise psikoloji ve matematiğini açıklayacak. Analiz ve aksiyon sürecini Mediacaom COO’su Özlem Ergazi analiz ederken benchmarking ve ROI kavramlarını konunun uzmanı Zenith The ROI Agency Genel Müdür Yardımcısı Esin Alptekin açıklayacak.

GroupM CEO’su Demet İkiler tarafından medya satın alma ve planlamada güncel trendler incelendikten sonra Medya Satın alma ve Pazarlama sertifika programı Hakan Okay’ın etkili sunum teknikleri ve iş iletişimi dersi ile sonlanacak.

Eğitimin koordinatörlüğünü ise Bilgi Üniversitesi Dekan Yardımcısı Kaan Varnalı üstelenecek.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral İstanbul Kampüsü’nde gerçekleşecek olan program, 25 Mayıs – 2 Temmuz 2013 tarihleri arasında, toplam 13 başlık altında devam edecek.

Program sonunda, santral istanbul kampüsünde yapılacak kokteylde, Bilgi Üniversitesi tarafından katılım sertifikası verilecek. Sektörün geniş çaplı desteği ile hayata geçirilen sertifika programının katılımcılarına, Türkiye’nin en büyük medya ajanslarında staj imkânı sağlanacak.
 

NEDEN KATILMALI?

BANUN ERKIRAN“Medya planlama kavramının olmazsa olmazı; mesajımızı taşıyacak araçlardan bahsedeceğiz ve en kritik sorunun cevabını arayacağız –hangi dinamik, hangi amaç, hangi mecra?

Medya planlamaya yeni giren veya girmek isteyenlere önemli bir tecrübe ve pratik oluşturacağı için bu programın çok faydalı olacağını düşünüyorum.”

Banun Erkıran / People Communications, CEO.


atakan kural“Bizim programımızda medya planlamada en basit görünen sorunsalların dahi cevabını verebilmek için ne kadar geniş bir açı ile bakmak gerektiğini görecekler. Bu işin ne kadar hareketli, hararetli ve harıl harıl çalışma gerektiren bir alan olduğunu keşfetmelerini bekleyeceğiz.

Ben medya planlamaya başladığım dönemde kimse oturtup ‘bu da böyledir’ diye anlatacak durumda değildi. Bilenlerin yanından ayrılmayıp, sağa sola değil yaptıklarına tekrar tekrar bakarak bir şeyler öğrendik. Dolayısıyla tavsiyem hazır birileri anlatıyorken oturup dinlemeleri…”

Atakan Kural / People Communications, Genel Müdür Yardımcısı.

“Benim konu başlığım “bütçe planlaması”. Bu başlık bence bu eğitim içindeki en kritik başlıklardan birisi. Nedeni reklamvereni ilgilendirdiği kadar, mecraları da çok yakından ilgilendirmesidir. Çok fazla medya alternatifi olan Türkiye’de bütçenin dağılımı çok önemli. Çok hayati. Dengeyi iyi kurmalı ve kurduğunuz dengenin arkasında iyi rasyonelleriniz olmalı. Eğitimde optimizasyon, geri dönüş, reklamveren beklentileri ve mecraların beklentileri ve bunların hepsinin bir karması olarak bütçe planlamasına değineceğim. Bu sektörde gerek medya planlama & satınalma ajansı tarafında, gerek reklamveren tarafında, gerekse medya tarafında kariyer yapan/ yapmayı planlayan herkes için ilgi ile dinlenmesi gereken bir eğitim olduğu kanısındayım.”

Banu Tekin Işıltan / MEC Managing Director.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.