MediaCat

Dünyanın en etkili ajans, kampanya ve reklamverenleri

WARC Effective 100’a göre geçtiğimiz yılın en etkilileri karşınızda.

Dünyanın en etkili ajans, kampanya ve reklamverenleri

Etki özelinde geçtiğimiz yıl en çok ödül alan kampanya, reklam ve medya ajansı, network, holding ve ülkelerin değerlendirildiği WARC Effective 100’ın bu yılki sonuçları paylaşıldı.

WARC Effective 100’a göre geçtiğimiz yılın en etkili kampanyaları sıralamasında Tide’ın It’s a Tide Ad kampanyası zirvede yer aldı. En etkili kampanyalar sıralamasında ikinci sıraya Hiroshima Tourism’in Oyster Kanji Dictation, üçüncü sıraya ise ABD Ulusal Güvenlik Konseyi’nin Prescribed to Death kampanyaları yerleşti.

En etkili reklam ajansları sıralamasında FP7 McCann topladığı ödüllerle birinci sıraya yerleşirken, ajansı AMV BBDO ve CHE Proximity izledi.

Etki özelinde en çok ödül alan medya ajansları sıralamasında ilk sıraya Hearts & Science yerleşti. İkinci sırasına Mindshare Mumbai, üçüncü sırasına PHD Şikago’nun yerleştiği sıralamada Mindshare Türkiye dördüncü, MG Media 18’inci, OMD Türkiye ise 23’üncü sırada boy gösterdi.

En etkili dijital ajanslar listesinde zirve MKTG’nin oldu. Rafineri sıralamada 12’nci, Golin İstanbul 28’inci, Ingage ve Wanda Digital ise 46’ncı sırada yer aldı.

Geçtiğimiz yıl etki özelinde en çok ödül alan network McCann Worldgroup oldu. Listenin ikinci basamağına BBDO Worldwide, üçüncü basamağına ise Ogilvy yerleşti.

Holdingler sıralamasında zirve WPP’nin oldu. WPP’yi sırasıyla Omnicom Group ve Interpublic Group takip etti.

Warc Effective 100’a göre, geçtiğimiz yılın en etkili markası McDonald’s oldu. Sıralamada McDonald’s’ı Coca-Cola izlerken, üçüncü sıraya ise IKEA yerleşti.

En etkili reklamverenler sıralamasında Unilever zirvede yer aldı. Unilever’i sırasıyla The Coca-Cola Company ve Nestlé izledi.

WARC Effective 100’da ülkeler sıralamasında ABD birinci, Hindistan ikinci, Birleşik Krallık ise üçüncü sırada yer aldı. Türkiye ise listenin 13’üncü basamağında boy gösterdi.

WARC Creative 100’a buradan, WARC Media 100’a ise buradan ulaşabilirsiniz.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.