MediaCat

WARC’a göre medyada dünyanın en iyileri

WARC Media 100’a göre geçtiğimiz yıl medyanın zirvesinde yer alanlar karşınızda.

WARC’a göre medyada dünyanın en iyileri

WARC tarafından hazırlanan ve dünya geneline en çok ödül alan medya şirketleri ve kampanyalarının sıralandığı WARC Media 100’ın sonuçları paylaşıldı.

WARC Media 100, sektörün önde gelen global organizasyonları Cannes Lions (medya kategorileri), Festival of Media, Effie Awards (medya kategorileri), M&M Ödülleri, WARC Media Awards, Adweek Media Plan of the Year, Internationalist Awards, I-COM Data Creativity Awards, MMA Smarties, World Media Awards, D&AD (medya kategorileri) ve aralarında Eurobest, MIXX Awards, MMA Smarties’in de bulunduğu bölgesel organizasyonlarının 2019 sonuçları doğrultusunda şekillendi.

Geçtiğimiz yılın sonuçlarına göre, medya alanında en çok ödül alan kampanya Mindshare Sidney’in Foxtel için hazırladığı Monty: The World’s First AI Predictive Commentator çalışması oldu. Listenin ikinci sırasına KFC’nin Mindshare Şanghay imzalı The First Colonel to Conquer eSports, üçüncü sırasına ise Mindshare Mumbai imzalı The Adaptive Data Lighthouse yerleşti.

En çok ödül alan kampanyalar listesinde Mindshare Türkiye’nin Vodafone için hazırladığı Kırmızı Çizgi 19’uncu, OMD Türkiye imzalı Doritos Cool & Hot 360 Derece İnteraktif Videosu ise 60’ıncı sırada yer aldı.

2019 verilerine göre dünyanın en çok ödül alan medya ajansları sıralamasında zirveye Starcom Şikago yerleşirken, ajansı sırasıyla Mindshare Şanghay ve Mindshare Sidney izledi. Türkiye’den Mindshare Türkiye de listede 18’inci sırada bulunuyor.

Medya özelinde en çok ödül alan network’ler sıralamasında ilk üç basamağa Mindshare, MediaCom ve IPG Mediabrands yerleşti.

Holdingler sıralamasında ise WPP zirvede yer alırken, WPP’yi Omnicom Group ve Interpublic Group takip etti.

Medya özelinde en çok ödül alan markalar sıralamasında KFC zirvede yer aldı. KFC’nin ardından ikinci sıraya Foxtel, üçüncü sıraya ise Lifebuoy yerleşti.

En çok ödül alan reklamverenler sıralamasında zirve Unilever’in oldu. Yum!Brands listede ikinci, Procter  & Gamble ise üçüncü sırada yer aldı. Turkcell ise listeye 35’inci sıradan girdi.

WARC Media 100’da ülkeler sıralamasında ABD birinci, Avustralya ikinci, Çin üçüncü, Türkiye ise sekizinci sırada yer aldı.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.