Dünyanın en iyi reklam ajansları arasında Türkiye’den bir isim

Warc 100 listesi açıklandı.

04.03.2016 - 16:50 | Arzu Nilay Kocasu

Dünyanın en iyi ajansları arasında Türkiye’den bir isim

1985 yılından bu yana reklam, medya, iletişim ve pazarlama alanında danışmanlık hizmeti veren Warc, 2015 yılının en yaratıcı iş ve ajanslarını belirlediği Warc 100 listesini yayınladı. 2 bini aşkın verimlilik ve strateji arasından en iyi 100’ün belirlendiği listenin reklam ajansları ayağına Türkiye’den giren ajans Manajans J. Walter Thompson oldu.

Manajans J. Walter Thompson Türkiye CEO’s Tuğbay Bilbay Warc 100’e 35’inci sıradan giren ajansın başarısıyla ilgili şunları söyledi:

Warc’ın kriterlerine, referans gücüne, bu sıralamayı belirleyen metriğe ve bu listede yer alabilen diğer ajanslara bakınca insan çok gurur duyuyor. Ama bir gerçek de şu: Manajans ektiklerini biçiyor. Biz gerçek marka sorunlarına etkili yaratıcı fikir geliştiriyor, uygulanamaz denilen fikirleri uygulamanın yolunu buluyor ve markalarımız adına sonuç alıyoruz. Markalı içerik, yeni medya ve mobile zaten yapageldiğimiz işlerden ayrı bir önem vermenin, brief’teki medyalarla yetinmemenin sonucu bu.

Geçtiğimiz yıl başta Unilever markalarına sonra Ülker, Turkcell ve TEB’e yaptığımız işlerle oldukça iyi sonuçlar almıştık. Bu arada AXE için yaptığımız Sessiz Vitrin projesi de Warc tarafından geçen yılın en iyi 87’nci kampanyası seçildi. Kampanyanın bileşenlerine bakarsanız az önce dediklerimi daha iyi anlarsınız. Kampanya SM, Mobil, Outdoor ve broadcasting başlıklarının uyumlu bir karışımıyla hazırlandı.

Ekibimin gözlerinden öpüyorum. Yapılamaz denen bir projeydi… Yaptık! Güncel ve her gün gelişen bir bakış açımız var, taze ve sonuç odaklı. Bu bakışa ortak olabilen markalarımızla daha da etkili işler yaparak Manajans’ın DNA’sında olan öncü konumunu güçlendireceğine inancım tam.

Konuyla ilgili açıklama yapan Manajans J. Walter Thompson COO’su Emir Işık ise; “İyi fikir herkeste var, yapabilmek, hayata geçirebilmek önemli. Tüm kreatif ekibimizi gönülden kutluyorum. Başta Unilever, Turkcell, TEB ve Ülker olmak üzere tüm müşterilerimize güven ve cesareti için sonsuz teşekkürler.” dedi.

Dileyenler, bu yıl Warc 100 listesinde yer almayı başaran tüm ajanslara buradan ulaşabilirler.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.