MediaCat

Wall Street Journal için herkesin zamanı var

Gazete ünlü isimlerin yer aldığı bir reklam kampanyası başlatıyor.

Wall Street Journal için herkesin zamanı var

Rupert Murdoch‘ın kurucusu ve CEO’su olduğu News Corporation‘ın (News Corp.) bir birimi olan Dow Jones & Company tarafından yayınlanan Wall Street Journal (WSJ), yeni bir reklam kampanyası başlattı. İş ve ekonomi odaklı habercilik yapan gazetenin reklam filminde kendi alanlarında üst düzey başarı sergileyen bir dizi ünlü isim rol alıyor. Çıkış noktası zamansızlık teması üzerine kurulan kampanyada hepsi gün içerisinde yoğun programlar çerçevesinde hareket eden bu isimlerin WSJ’ye göz atmak için mutlaka zaman ayırdığı vurgulanıyor.

The Drum’ın haberinde, gazetenin erişimine vurgu yapılması planlanan kampanya dâhilinde ABD, Asya Pasifik ve EMEA bölgelerinde televizyonun yanı sıra açıkhava mecralarının da etkili bir şekilde kullanılacağı ifade ediliyor. Kampanya için yayınlanan ilk filmlerde ünlü şarkıcı will.i.am, SAP CEO’su Bill McDermott ve tasarımcı Tory Burch rol alıyor.

İnternet üzerinde ücretli üyelikle haber içeriği sunumu açısından öncü bir gazete olan WSJ, 1997’den beridir sıkı bir şekilde bağlı kaldığı bu politika neticesinde bugün yaklaşın 1 milyona yakın üyeye sahip. 2013’te Türkiye ofisini açarak yerel internet sitesi üzerinden yayına başlayan gazete bu deneyi geçtiğimiz yıl Kasım ayında giriştiği küresel yapılanma çabaları ile sonlandırmış ve ülkemizden ayrılmıştı. O dönem yayınladığı duyuru ile bilgi servislerinden elde ettiği gelirlerin son çeyrekte, bir önceki yılın aynı dönemine oranla, yüzde 3 düşüş gösterdiğini açıklayan News Corp., abonelik ve satışlardan elde edilen gelirleri yükseliş seyrinde olsa da, reklamlardan elde edilen gelirlerin düşüş eğiliminde olduğunu belirtmişti.

Bilgi servisleri, yaklaşık 5 bin kişiyi istihdam eden News Corp.’un toplam gelirlerinin üçte-ikisini oluşturuyor.

Kaynak: The Drum

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.