Volkswagen’den hiçbir şey üzerine bir reklam

Marka, "her şey" devrinde "hiçbir şey"in önemini anlatıyor.

03.05.2017 - 16:56 | Arzu Nilay Kocasu

Volkswagen'den hiçbir şey üzerine bir reklam

İnsanlığın hızla değişen gündem ve sürekli yeniden şekillenen bir “önem sıralaması”yla git gide tükenen dikkatini etrafındaki her şeyi layığıyla algılayıp içselleştirmeye harcadığı günümüzde, hızla akan veriye ve değişen ilgi alanlarına kafalarda ufak bir bariyer koyarak kısa bir süreliğine de olsa hiçbir şey düşünmeden öylece durmaktan büyük bir lüks var mı?

“Her şey” kavramının hayatlarımızdaki etkisine inat, hedef kitlesini biraz rahatlamaya davet eden Volkswagen, “hiçbir şey”e methiye niteliğinde bir reklam filmi yayınladı. Teknoloji ve inovasyon çalışmalarını hatırlatmak için “hiçbir şey”i merkeze bir metinle hedef kitlesinin karşısına çıkarak biraz beklenmedik bir yola giren Volkswagen’in reklam filmine düştüğü not da manifesto niteliğinde:

Her şey hakkında halihazırda her şey söylendi. Hal böyle olunca, biz de hiçbir şey hakkında konuşmayı tercih ettik. Ancak bu, ortada söylenecek hiçbir şey olmadığı anlamına gelmiyor. Aslında durum bunun tam tersi.

Bildiğiniz üzere, hiçbir şey hayatta pek çok şey ifade edebilir. Her şey, her yer ve her dakika çağında hiçbir şeyin kıymeti şüphesiz. Volkswagen’in inovasyonları hakkında size kolayca her şeyi söyleyebiliriz: Ar-Ge, sürüş destek sistemleri, otonom arabalar… ama bunun yerine hayat hakkında; aşktan daha güçlü ve güneşin altında kestirmekten daha iyi olan tek şey hakkında konuşmayı tercih ederiz: Hiçbir şey.

KÜNYE

  • Reklamveren: Volkswagen
  • Reklam Ajansı: DDB Paris
  • Yapımevi: Henry
  • Yönetmen: Clemens Purner
Kaynak: Adweek

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.