Vogue, Arap diyarında

Vogue Arabia lansmanı 5 Mart'ta.

03.03.2017 - 08:50 | Alev Kaynak

Vogue, Arap diyarında

Global servetin akışkanlık kazanması, finans ve değer üretim merkezlerinin Batı’dan Doğu’ya kayması 1980’ler sonrasının trendleri arasında. Bugün karşımızda Batılı tüketim kodlarıyla tanışmış ve onları kendi kültürleriyle diyaloğa sokmuş Ortadoğulu tüketiciler kadar zenginler sınıfına yeni eklenen Müslüman nüfusunun ilgisini çekmeye çalışan Batılı markalar da var.

Yıllar içinde, Dolce Gabbana muhafazakar giyim pratiklerini esas aldığı bir koleksiyon hazırladı, Chanel Cruise defilesini Dubai’de gerçekleştirdi, Mango ve H&M Müslüman kadınları esas alan tasarımlar pazara sürdü… Lüks tüketim pazarının tüketicileri arasına eklenen hatırı sayılır bir Ortadoğulu nüfus birikmekte.

Bu birikimi kucaklayan Batılı markalardan biri de uluslararası medya şirketi Condé Nast International. Condé Nast’ın en köklü yayınlarından Vogue, Türkiye de dahil 21 ülkede yayınlanıyor. Koleksiyona bu yıl Vogue Arabia da eklendi. Geçtiğimiz yılın ikinci yarısında Arap pazarıyla yalnızca dijital mecralar üzerinden buluşan marka, mart ayı itibarıyla ilk basılı edisyonu için hazır. Karargahını Birleşik Arap Emirlikleri’ne kuran köklü yayının dağıtımı, Suudi Arabistan, Katar, Kuveyt, Bahreyn ve Umman’a da yapılacak. 5 Mart’ta lansmanı yapılacak olan Vogue Arabia’nın kapağında da 2016 yılının en popüler modellerinden biri olan Gigi Hadid yer alıyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.