2019’a dair 4 ana trend

Vodafone yeni yıla günler kala hazırladığı trend raporuyla 2019'a dair bilmeniz gerekenleri ortaya koyuyor.

28.12.2018 - 13:56 | Tuğba Özögretmen

2017 internet trendleri neler söylüyor?

Yeni yılın nabzını tutmaya hazırlanırken en büyük yardımcılar kapsamlı trend raporları oluyor. Vodafone 11 ülkede 20 farklı sektörden çalışan yönetici ve karar vericinin oluşturduğu toplam 1.733 kişiyle gerçekleştirilen araştırmanın sonuçlarına dayanan Vodafone Global Trends Barometer 2019’un sonuçlarını açıkladı. Sonuçlarda 4 ana trend dikkat çekiyor:

1. Dijital dünyada “güven” her şey demek.

  • Önümüzdeki beş yıl içinde iş dünyasını etkileyecek değişim unsurları iki maddede yoğunlaşıyor: teknoloji (yüzde 87) ve ekonomi/finans (yüzde 86).
  • Katılımcıların yüzde 92’si işlerinde karşılaşacakları zorlukların üstesinden gelmek için teknoloji asistanlığından faydalanma fikrine katılıyor.

2019'a dair 4 ana trend

  • Değişimi doğru anlama yolunda ilk üç ise şu şekilde sıralanıyor: tüketici güvenini devam ettirmek (yüzde 55), teknolojiye ayak uydurmak (yüzde 49) ve data ve bilgi kaybının önünde geçmek (yüzde 42).
  • Yüzde 70’lik kesim kendisini siber risk altında görüyor. Katılımcıların yüzde 63’ü güvenlik endişeleri sebebiyle, kullandıkları online hizmetlerin en az bir tanesini bıraktıklarını ifade ediyor. Tüketicilerin yüzde 59’u daha güvenlikli cihaz ve hizmetler için daha fazla ödeme yapabileceklerini söylüyorlar.
1 2 3 4 Kaynak: iotevolutionworld.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.