MediaCat

vivo Türkiye pazarına girdi

Akıllı telefon üreticisi vivo, X50 Lite modeliyle Türkiye pazarına resmî olarak giriş yaptı.

vivo Türkiye pazarına girdi

Çin menşeli akıllı telefon üreticisi vivo, lansmanını Mayıs 2020’de gerçekleştirdiği X50 Lite modeliyle Türkiye pazarına resmî olarak giriş yaptı. vivo Türkiye CEO’su Andrew Liu ve vivo Türkiye Pazarlama Müdürü Selin Dayıoğlu’nun katılımlarıyla gerçekleşen online basın toplantısında, markanın ülkemize giriş yaptığı ürünü vivo X50 Lite da tanıtıldı.

vivo Türkiye CEO’su Andrew Liu

Toplantıda vivo markasının Türkiye pazarına resmî olarak girişini duyurmanın ve hayran kitlesini sembolik olarak Asya ile Avrupa arasındaki köprü olan Türkiye’de genişletmenin heyecanı içinde olduklarını belirten vivo Türkiye CEO’su Andrew Liu, “Türkiye’ye gelişimiz şans eseri değil. Her bir Avrupalı müşterinin bireysel ihtiyaçlarını anlamak için Avrupa genelinde 9 binden fazla kişiyle görüştük. Bu, dünya çapında 350 milyondan fazla kullanıcının günlük yaşamının bir parçası olmamızın en önemli nedenlerinden biri olan, ‘doğru şeyleri doğru şekilde yapma’ felsefemizin devamı” dedi. Konuşmasında Türkiye ve Avrupa’ya bağlılıklarını da vurgulayan Liu, Türkiye’deki müşterileri ve iş ortaklarının güvenini kazanacaklarından da emin olduklarını ifade etti.

Kaydettikleri ilerlemede dünya genelindeki dokuz Ar-Ge merkezinde görev yapan çalışanların payının olduğunu belirten Liu, “8 bin 700’den fazla kişiyi bir araya getiren Ar-Ge merkezlerimiz; ürün tasarımı, yazılım, kamera özellikleri, gelişmiş 5G iletişim ve patentler de dahil olmak üzere mobil ağ bağlantısından yapay zekâ özelliklerine kadar, akıllı telefonlarımızın ve yardımcı cihazlarımızın Ar-Ge’sinde uzmanlaşmıştır ve bu da genel kullanıcı deneyimini olağanüstü bir boyuta ulaştırmaktadır” diye konuştu.

vivo Türkiye Pazarlama Müdürü Selin Dayıoğlu

vivo Türkiye Pazarlama Müdürü Selin Dayıoğlu ise vivo’nun doğru şeyleri doğru şekilde yapma felsefesini izleyerek Avrupa pazarında yer aldıklarını belirterek, “Avrupa’ya son gelen Asya menşeli akıllı telefon markası olabiliriz ancak dünya çapında en iyisi olduğumuzu söyleyen 350 milyon kişinin sevgisi ve takdirine sahibiz” dedi. Avrupa genelinde 9 bin kişiyle kapsamlı bir araştırma yaptıklarını belirten Dayıoğlu, yaptıkları araştırmada orta segment telefonların daha fazla tercih edildiğini gördüklerini de belirtti.

Türkiye’nin de dahil olduğu Avrupa pazarı için oluşturulan ekibinin uzmanlığından faydalandıklarını aktaran Dayıoğlu, bu doğrultuda 16 farklı ülkeden 70’den fazla çalışana ulaşan Avrupa ekibinin, otomotiv ya da hızlı tüketimden bilişim teknolojilerine kadar farklı sektörlerden uzmanlıklara sahip olduklarını söyledi. Avrupa pazarı için ana ürün odağının tasarım, 5G, kamera ve ses deneyimi olduğunu vurgulayan Dayıoğlu, Avrupa pazarının amiral gemisi ürünü X50 Pro ile büyük dikkat çektiğini aktardı. Yaptıkları araştırmalar sonucunda Türkiye pazarına X50 ailesinin orta segment cihazı X50 Lite ile girdiklerini söyleyen Dayıoğlu, 2020 yılı sonuna kadar Türkiye’deki tüketicilere, biri amiral gemisi cihaz olmak üzere farklı segmentlerde ürünler sunacaklarını vurguladı.

vivo’nun kendisini “25 yıllık start-up” olarak tanımladığını belirten Dayıoğlu; telekomünikasyon, perakende ve e-ticaret kanallarından oluşan pazar stratejisindeki ortaklığının bir parçası olarak Türkiye’de ilk etapta MediaMarkt ve Vatan perakende mağazalarında, online kanal olarak da Hepsiburada ve Turkcell online mağazasında vivo markalı cihazları tüketicilere sunacaklarını belirtti. vivo markasının 2014 yılında uluslararası pazarlara ilk kez girmesinden itibaren, tüketicilerle birlikte tasarlanmış yenilikçi ve kaliteli ürünleri sunmaya kararlı olduklarını vurgulayan Dayıoğlu, ayrıca, “Türkiye’deki müşterilerimize ilham vermeyi, yaşam tarzlarını ve ihtiyaçlarını karşılayan şık ürünler sunmayı, onların sevdiği ve güvenilir dostları olmayı umuyoruz” şeklinde konuştu.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.