“Virgil buradaydı”

Louis Vuitton, yıldız tasarımcısı Virgil Abloh'u Miami'de düzenlediği özel bir etkinlikle andı.

02.12.2021 - 12:43 | Simge Şenses

Louis Vuitton, 2022 İlkbahar/Yaz erkek giyim koleksiyonunu tanıtmak için düzenlediği etkinliği, geçtiğimiz günlerde kanserle mücadelesine yenik düşen ünlü moda tasarımcısı Virgil Abloh’a saygı duruşuna dönüştürdü.

Tüm dünyadaki sevenlerinin vizyoner tasarımcıya saygılarını sunabilmesi için 30 Kasım günü canlı olarak yayınlanan etkinlik, “Virgil Was Here” (Virgil Buradaydı) adı altında gerçekleşti. Miami’de düzenlenen ve Abloh’un sık sık katıldığı Art Basel Miami Beach Fuarı’yla aynı zaman diliminde planlanan etkinlik, vefatından önce Abloh’nun kendisi tarafından organize edilmişti. Louis Vuitton CEO’su Michael Burke yaptığı açıklamada, Abloh’un ölümünden sadece iki gün sonrasına denk gelen etkinliği ertelememe kararlarının tasarımcının isteklerine saygı gösterme arzularına dayandığını belirtti.

Burke, etkinlikten önce Abloh’nun acı kaybına dair hislerini şu sözlerle dile getirmişti: “Virgil sadece bir arkadaş, harika bir iş arkadaşı, vizyon sahibi yaratıcı bir deha değil, aynı zamanda zamanımızın en iyi kültürel iletişimcilerinden biriydi. O, gelecek nesillerin yolunu açtı. Hayırseverliği ve tutkusuyla topluluğunun sadık bir destekçisi, her şeyin mümkün olduğuna inanan sonsuz bir iyimserdi. Aynı ruhla, Louis Vuitton’da onun mirasını, onun istekleri doğrultusunda Miami’de bir final gösterisi ile gururla kutlayacağız.”

41 yaşındaki Abloh, Louis Vuitton’un erkek giyim yöneticisi, ilk siyahi kreatif direktörü ve Off-White markasının kurucusuydu.

Kaynak: Design Taxi

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.