MediaCat

Video oyunlara sızan 6 marka

Oyunlarda görülen en etkileyici ürün yerleştirme uygulamaları.

Video oyunlara sızan 6 marka

80’lerden itibaren önü alınmaz bir hızla süratlenen video oyunları pazarı, marka hikâyeleri adına da önemli bir tarihe ev sahipliği yapıyor. 20’inci yüzyılın sonlarına damga vuran Atari‘den başlayarak birçok bilgisayar ve oyun konsolunun içine ürün yerleştirme uygulamaları ile sızan markalar ulaşılması pek de kolay olmayan niş bir hedef kitleyle bu sayede temas kurmayı başarıyor. 80’lerde başlayan macerada bugüne kadar uygulanmış ürün yerleştirme uygulamalarından bazıları ise şunlar.

Pepsi Invaders – The Coca-Cola Game

Pepsi Invaders yalnızca 1983’te gerçekleştirilen bir fuarın katılımcılarının oynama şansına eriştiği bir klasik. Fuara gelen katılımcılara armağan edilen Atari 2600’lerle birlikte promosyon amaçlı verilen oyun çok başarılı olan Space Invaders’ın küçük bir rötuşla hayata geçirilmiş versiyonuydu. Ekranın üstünden aşağıya doğru devamlı ilerleyen uzaylı yaratıklar yerine P, E, P, S ve I harflerinin indiğini gördüğümüz oyunda bu ‘uzaylılara’ karşı savaşan gemi ise ikonik Coca-Cola şişesine olan benzerliği ile dikkat çekiyordu. Yıllarca sürecek olan kola savaşlarının dijitaldeki ilk temsilcisi olan bu klasik oyunun yeniden yorumlanışı bugünlerde koleksiyoncuların büyük ilgisini çeker hale gelmiş durumda. Öyle ki bu özel kopya bugünlerde 1800 dolar civarında alıcı buluyor.

Video oyunlara sızan 6 marka: Pepsi Invaders

İlerlemek için sayfa numaralarını kullanabilirsiniz. Kaynak: The Guardian

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.