Vestel’in ‘Kahraman Ecowash’u işbaşında

Vestel, "dost teknolojiler" üzerine kurguladığı reklam filmlerine Ecowash bulaşık makinesiyle devam ediyor...

22.04.2009 - 17:07 | MediaCat

Vestel, “dost teknolojiler” üzerine kurguladığı reklam filmlerine Ecowash bulaşık makinesiyle devam ediyor. “Teknolojide dönüşüm başlıyor” mesajı ile başlayan ve Vestel ürünlerinin dev robotlara dönüştüğü reklam filmlerinin ikincisinde, “Kahraman Ecowash” elindeki köpük yapma oyuncağıyla oynayan küçük kızın musluğu kapamasına yardım ederek su israfına karşı duyarlılığını gösteriyor. Reklam filmi, Vestel’in bulaşık yıkamada su ve enerji tasarrufu sağlayan Ecowash teknolojisine dikkat çekiyor.

Müziği ve tonuyla duygusal bir temaya sahip olan Ecowash bulaşık makinesi filmi, ilk ürün filminde olduğu gibi Güzel Sanatlar Saatchi&Saatchi reklam ajansının yaratıcı ekibi tarafından kurgulandı.

Filmin prodüksiyon aşamasında, ilk ürün filmine de imza atan dünyanın tanınmış reklam prodüksiyon şirketlerinden Unexpected Productions ile Türkiye’den First Unit beraber çalıştı. Filmin çekimleri dünyada pek çok önemli projeye imza atan Alexander Kiesl ve Steffen Hacker’ın yönetmenliğinde gerçekleştirildi. Filmlerin görüntü yönetmenliğini İngiliz Simon Coull üstlenirken prodüksiyon aşamasında İngiliz, Alman ve Türk’lerden oluşan yüze yakın kişi görev aldı.

Ecowash robot karakteri, üç haftaya yayılan bir süreçte yüzlerce çizim alternatifi arasından seçildi. Ecowash robotun tasarımı ve filmin compositing işlemleri Almanya’da bir aya yakın bir sürede Unexpected ekibi tarafından gerçekleştirildi.

İleri teknolojilerle hayatı kolaylaştırma misyonuna yönelik reklam kampanyasında, Vestel ürünleri ait oldukları evin çocuklarıyla iletişime geçerek “ailenin koruyucu meleği” rolünü üstleniyor. Teknoloji ve sıcaklık mesajlarının birleştiği reklam filmlerinde, insanüstü teknolojiye sahip, ancak bir makineden beklenmeyecek insani özellikler gösteren ve Vestel ürünlerinden dönüşen kahraman robotların maceraları anlatılıyor. İlk ürün filminde, kusursuz görüntü kalitesi sunan Pixellence teknolojili Superslim LCD’nin, televizyonu yakından izleyen çocuğa yardımı konu alınmıştı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.