Vestel için 365 gün Kadınlar Günü

Vestel'in cinsiyet eşitsizliğini her günün konusu yapacağı 365 Gün Kadınlar Günü kampanyasını Concept Kreatif Grup Başkanı Ufuk Işık’la konuştuk.

09.03.2018 - 17:01 | Sultan Öncü Arslanoğlu

Vestel her günü kadınlar günü ilan etti

Vestel işbirlikleri kapsamında “bir iş değil, bir duruş” ortaya koymak için çalıştıklarını söyleyen Concept Kreatif Grup Başkanı Ufuk Işık’a, Vestel için 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle hazırladıkları 365 Gün Kadınlar Günü kampanyasının hikâyesini sorduk. Yıl boyunca devam edecek kampanya hakkında Işık, “365 gün boyunca Vestel nerede varsa orada kadınların sesi olacak” diyor.

Vestel için 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ne istinaden 365 Gün Kadınlar Günü kampanyasına imza attınız. Öncelikle Vestel’den nasıl bir brief geldi?

Vestel her günü kadınlar günü ilan etti

Concept Kreatif Grup Başkanı Ufuk Işık

Aslında geçen yıldan beri Vestel – Concept işbirliğinin gündeminde hep kadınlar vardı. Geçen yıl başlattığımız Gururla kampanyası da özü itibarıyla Vestel teknolojilerinin ve hizmetlerinin arkasındaki kadın gücünü anlatmak üzerine şekillenmişti. Bu bağlamda Kadınlar Günü uzun zamandır stratejik gidişatımızı desteklemek için gündemimizdeydi.

Vestel’deki ekip arkadaşlarımızla birlikte aylar öncesinden “bir iş değil, bir duruş” ortaya koymak için çalışıyorduk. Sonucunda da bu fikri ortaya çıkardık. Tıpkı geçen yıl Anneler Günü’nde bir iş değil, bir duruş ortaya koyup küçük ev aleti satmadığımız gibi…

Kampanya için nasıl bir içgörüyle yola çıkıldı? Hazırlık süreci nasıl gelişti?

Aslında herkesin yaptığı tespiti biz eyleme çevirdik. Herkes bu dönemde az çok şu soruları soruyordu: “Kadınlar Günü diye bir gün neden var? Erkeklerin günü mü var ki kadınların olsun? Kadınların yaşadıkları adaletsizliklere sadece bir gün dikkat çekmek neye yarar?” Biz bu noktada 8 Mart’ın en işe yarar kısmına yani cinsiyet adaletsizliğine dikkat çekmek ve kadınların yaşadıkları sorunları gündeme getirmek kısmını alalım ve bunu her günün konusu yapalım dedik.

Bizim için sadece bir gün değil #365GünKadınlarGünü… #Vestel

vestel (@vestel)'in paylaştığı bir gönderi ()

Kampanyayı yıl boyunca sürdürmeyi planlıyorsunuz. Nasıl bir strateji uygulayacaksınız?

Özetle şöyle bir strateji olacak: 365 gün boyunca Vestel nerede varsa orada kadınların sesi olacak. Bu ne daha önce örneğini gördüğümüz ne de yapması kolay bir iş. 365 gün boyunca Vestel’in var olduğu tüm mecralarda bıkmadan yorulmadan, o günün de Kadınlar Günü olduğunu hatırlatacağız.

25 Haziran Kadınlar Günü’nde televizyonunuzda izlediğiniz reklamdan 7 Eylül Kadınlar Günü’nde radyoda çıkan spota, 12 Kasım Kadınlar Günü’nde genel müdürümüzün yaptığı konuşmadan 9 Aralık Kadınlar Günü’nde Venus Sultanlar Ligi’nde açılan bir pankarta, 23 Şubat’ta Kadınlar Günü’nde önünden geçtiğiniz bir mağazamızın vitrininden 14 Mayıs Kadınlar Günü’ndeki bayi toplantımıza kadar her gün farklı bir biçimde kadınlar için konuşacağız.

Son olarak kampanya ile vermek istediğiniz mesajı sizden dinleyelim.

Aslında kampanya işlerimizden biri çok güzel özetliyor kalbimizden geçeni. “Kadınlar için adaleti konuşmanın günü dündü. Ve ondan önceki gün. Ve bugün. Ve yarın. Çünkü 365 gün kadınların.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.