Ve Avatar, Titanic’i batırdı

Halen gösterimde olan Avatar filminin, dünyada en çok gişe geliri getiren film unvanını Titanic filminin elinden aldığı bildirildi...

28.01.2010 - 00:00 | MediaCat

Halen gösterimde olan Avatar filminin, dünyada en çok gişe geliri getiren film unvanını Titanic filminin elinden aldığı bildirildi. Filmin dağıtımcısı 20th Century Fox şirketinden yapılan açıklamada, James Cameron’ın yönettiği Avatar’ın dünkü satışlardan sonra, toplam hasılatının 1 milyar 859 milyona ulaşarak, Titanic filminin 1997-98’de elde ettiği 1 milyar 843 milyonluk hasılatı geride bıraktığı bildirildi.

Sinema dünyası, bilim-kurgu filmi"Avatar"ın büyük zaferini konuşuyor. "Titanic" filminin 1997 yılından bu yanaelinde bulundurduğu rekoru kırarak "tüm zamanların en çok hasılat elde eden yapımı" unvanını kazanan yapım, Hollywood’da gündeme oturdu.

Sinema sektörü yayın organı Variety ile BBC’de yer alan haberlere göre, 20th Century Fox yapımı "Avatar", 6 hafta içerisinde büyük bir rekora imza attı.

"Titanic" filminin 1997-98 yıllarındaki gösteriminin ardından elde ettiği dünya çapındaki 1 milyar 843 milyon dolarlık hasılatı 6 haftada geçen film, bu süre içerisinde 1 milyar 859 milyon dolar gişe hasılatı yaptı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.