Stalin’in resmi soda şişelerinde

Rusya'da, 2. Dünya Savaşı sırasında Stalingrad zaferinin 67. yılı dolayısıyla Sovyet lider Joseph Stalin'in resmi bulunan sodalar şubat ayında piyasaya çıkacak...

28.01.2010 - 00:00 | MediaCat

Rusya’da, 2. Dünya Savaşı sırasında Stalingrad zaferinin 67. yılı dolayısıyla Sovyet lider Joseph Stalin’in resmi bulunan sodalar şubat ayında piyasaya çıkacak.

Eski adı Stalingrad olan Volgograd’daki Pivovar fabrikasının Müdürü Boris Izgaçev, Komsomolskaya Pravda gazetesine yaptığı açıklamada, birçok tarihçinin "milyonlarca masumun ölümünden sorumlu bir tiran" olarak betimlediği Stalin’in resminin sodaların üzerinde yer almasında "kötü bir yan görmediğini" ifade etti.

Fabrikada Stalin resimli sodanın yanı sıra SSCB’nin ordusu Kızıl Ordunun subaylarının resimlerinin yer aldığı 2 başka soda daha üretileceği belirtildi. Fabrika müdürü, bu sodaların talep göreceğini beklediğini kaydetti.

Rusya’da 2. Dünya Savaşı’ndaki zaferinden dolayı kutlanan Stalin, aynı zamanda milyonlarca insanın katlinden sorumlu olmakla suçlanıyor.

Kaynak: Radikal

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.