Vakıfbank’a yeni reklam ajansı

Vakıfbank ile Alaaddin arasındaki işbirliği yeni bir ajansla tazeleniyor.

22.04.2019 - 15:46 | MediaCat

VakıfBank yeni iletişim ajansını seçti

Reklam çalışmalarını 2011 yılından bu yana Alaaddin ile yürüten Vakıfbank, yeni dönemde ajans bünyesinde kurulan Enteresan’dan hizmet alacak.

VakıfBank’ın 2017 yılından bu yana içinde olduğu değişim ve dönüşüm sürecinde VakıfBank Kurumsal İletişim Başkanlığı öncülüğünde iletişim stratejisini gözden geçirdiklerine dikkat çeken Alaaddin Ajans Başkanı Birol Özcanlı yeni hamleyi şu sözlerle açıkladı:

Vakıfbank'a yeni reklam ajansı“Bu değişimin bir uzantısı olarak VakıfBank’ın iletişim dili, tonu ve stratejisi de değişti. Artık çok daha marka odaklı, dijitali de içine alan kapsamlı ve entegre bir iletişim yapımız var. Ana markayı güçlendirirken birçok alt marka da yaratıyoruz. Dolayısıyla nicelik ve nitelik olarak iletişim ihtiyaçlarımız ciddi anlamda artmaya başladı. Bu sebeple 2011 yılından bu yana Alaaddin bünyesinde çalışan VakıfBank ekibimizi büyüterek, daha odaklı ve adanmış bir hale getirerek müşterimize özel çalışacak bir yapı kurma konusunda VakıfBank ile de hemfikir olduk. Bu çalışma yönteminin, sektörde sıkça rastladığımız örneklere de bakarak başarılı sonuç verdiğini rahatlıkla söyleyebilirim.

“VakıfBank ile çalıştığımız sekiz yıllık dönem hem bizim adımıza hem de finans sektöründe yaptıklarımız adına ‘en’ler ve ‘ilk’lerle geçti. Bu süreçte, markasıyla kenetlenmiş, deneyimli, kalifiye ve donanımlı bir ekip ve hizmet yapısı oluştu. Ana marka ve alt markalardan oluşan entegre iletişim yapısının gereği olarak, PR’dan dijitale, etkinlikten araştırmaya ve medya planlamaya kadar dallarında uzman pek çok farklı ajans ile eş güdüm halinde çalışıyoruz. Şimdi ise tüm ajanslara stratejik liderlik yapma görevini daha da ileriye taşımak adına ‘enteresan’ bir adım daha atıyoruz ve çıtayı daha yukarıya taşıyoruz.

“Yalnızca son yılımızdan bir örnek verirsek; Ipsos tarafından her yıl yapılan Ad*Watch araştırmasına göre finans kategorisinde 2018’in en çok hatırlanan kampanyası ve ayrıca en beğenilen kampanyası VakıfBank Mobil Saha Satış çalışmamız olmuştu. Hedefimiz daha da güçlendirilmiş ve daha odaklı yapısıyla Enteresan çatısı altında markamıza daha da iyi hizmet vermek ve VakıfBank Kurumsal İletişim Başkanlığının öncülüğünde başarılarımıza yenilerini eklemek.”

Enteresan’ın VakıfBank’ın 65’inci yılı için hazırladığı imaj filmiyse şöyle:

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.