Küçük plastik balık

Corona x Parley'den stop-motion bir farkındalık çalışması.

22.04.2019 - 17:35 | Arzu Nilay Kocasu

Sahilde plastik bir balık

Sualtı kirliliği her yıl 100 bin deniz memelisi ve kaplumbağanın ölümüne neden oluyor. Parley for the Oceans verilerine göre deniz kuşlarının yüzde 90’ının midesinde plastik bulunuyor.

İşbirlikleri kapsamında bugüne kadar 25 bin 808 gönüllüyle, 15’i aşkın ülkede, 519 sahil temizlik etkinliği düzenleyen Corona ve Parley, Dünya Günü kapsamında bir farkındalık kampanyasına imza attı. Reklam ajansı Wieden + Kennedy Amsterdam ve Oscar adayı animasyon sanatçısı Adam Pesapane ile işbirliği yapan ikili, yayınladığı bir dakikalık stop-motion animasyonda, tek kullanımlık plastik ambalajın doğal yaşam üzerindeki yıkıcı etkisine dikkat çekiyor.

Corona Marka Direktörü Evan Ellman, kampanyayı şu sözlerle yorumluyor:

“Bu yıl Dünya Günü’nde Corona’nın küresel bir marka olarak etkisini artırmak ve sualtı kirliliği sorununu tüketicilerimize eşsiz, beklenmedik bir şekilde anlatmak istedik. PES ile işbirliği Corona ve Parley’in hâlâ devam eden müşterek taahhütüne; okyanuslarımızı kirleten ve 800’ü aşkın hayvan türünü tehlikeye atan plastik atıklardan kurtulma hedefimize mükemmelen yapılmış bir saygı duruşu oldu.”

KÜNYE

  • Reklamveren: Corona x Parley
  • Reklam Ajansı: Wieden + Kennedy Amsterdam
  • Yönetmen: Adam Pespane (PES)
Kaynak: The Drum

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.