MediaCat

URYAD Temmuz ayı radyo dinleme oranlarını açıkladı

Haber yayını yapan radyo kanalları reyting rekoru kırdı.

URYAD Temmuz ayı radyo dinleme oranlarını açıkladı

15 Temmuz olaylarından televizyon ve gazete mecralarının yanı sıra radyo da etkilendi. Halkın haber alma ihtiyacının tavan yaptığı olay anlarında televizyon kanalları arasında en çok izlenenler yaşananları aktaranlar olurken radyolarda da haber yayını yapanlar reyting rekoru kırdı.

Konuya ilişkin olarak, URYAD’ın Nielsen işbirliğiyle günlük ve haftalık bazda hazırladığı Radyo Dinleyici Ölçümü Araştırması’nın Temmuz 2016 verileri radyonun haber alma ihtiyacını karşılamadaki yetkinliğini ortaya koyuyor.

Araştırmaya göre, Temmuz ayında Kral FM en çok dinlenen radyo olmayı sürdürürken; TRT FM ikinciliğini, PowerTürk ise üçüncülüğünü korudu.

Araştırmadan çıkan diğer sonuçlar ise şöyle:

  • Haftalık radyo dinleme erişim oranı, araştırma sonuçlarına göre toplamda yüzde 61,5.
  • SES grupları arasında radyoyu en çok dinleyen yüzde 69,5 ile AB grubu.
  • Tüm SES gruplarında radyo dinleme haftalık erişim oranları yüzde 55’in üzerinde.
  • En çok radyo dinleyen yaş grubu, haftalık yüzde 65,9 oranında erişim ile 25 – 34 yaş arası.
  • Kadınların haftalık radyo erişim oranı yüzde 58 iken bu oran erkeklerde yüzde 66.
URYAD Temmuz ayı radyo dinleme oranlarını açıkladı
URYAD Temmuz 2016 haftalık erişim oranları

URYAD A.Ş. Genel Müdürü ve URYAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Olcay Akay, konuyla ilgili şu değerlendirmede bulundu:

“15 Temmuz gecesi yapılan darbe girişimini nefretle kınıyoruz. Devletimizin ve milletimizin birlik olup bu girişimi püskürtmesi, ülkemizin geleceği adına kazanılmış bir zaferdir. Medyanın çok önemli bir rol oynadığı bu zorlu süreçte, radyonun etkisini bir kez daha gördük.

Yaşanan olaylarla bağlantılı olarak radyo dinleme alışkanlıklarında büyük değişiklikler meydana geldi. Özellikle haber radyoları diğer radyolara göre oldukça ön planda yer aldı. Vatandaşın gündemle ilgili haber alma ihtiyacının en yoğun olduğu bu dönemde, haber radyolarının Temmuz ayı dinlenme oranları önceki aylara oranla çok yüksek seviyelere çıktı. Bu durum, ölçümlemelerimizin güvenilirliğinin somut bir kanıtıdır.”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.