MediaCat

Unstereotype Alliance Küresel Üye Zirvesi başlıyor

Zirvenin Türkiye ulusal oturumları herkes tarafından takip edilebilecek.

Unstereotype Alliance Küresel Üye Zirvesi başlıyor

Reklamlardaki zararlı toplumsal cinsiyet kalıp yargılarını dönüştürmek amacıyla Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlendirilmesi Birimi (UN Women) tarafından oluşturulan Unstereotype Alliance, reklam endüstrisinde toplumsal cinsiyete dayalı kalıp yargılardaki son durumu, geleceği ve gençlere erişilmesine ilişkin konuları Unstereotype Alliance Küresel Üye Zirvesi 2021’de değerlendirmeye hazırlanıyor.

Panellerden konuşmalara, lokal sorunlardan global çözümlere medya ve reklam dünyasının analiz edileceği Unstereotype Alliance Küresel Üye Zirvesi 2021, 25-26 Mayıs tarihlerinde online gerçekleştirilecek. Yalnızca dernek üyelerinin katılabileceği programın Türkiye ulusal oturumları ise herkes tarafından takip edilebilecek.

Unstereotype Alliance Türkiye tarafından düzenlenecek iki oturumun ilki olan “Algılar ve İçgörüler” 26 Mayıs tarihinde Öğretim Görevlisi Fatoş Karahasan moderatörlüğünde gerçekleşecek. Saat 09:30’da başlayacak oturumda Kantar Ülke Direktörü Hande Beceren, Bahçeşehir Üniversitesi Yardımcı Doçent Gül Şener ve Kantar Medya Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Erdem Tolon, davranışların değişiminden yararlanmanın toplumsal cinsiyet eşitliğini ilerletmede kritik bir taktik olarak nasıl kullanılabileceğini konuşacak.

İlham veren cesaret, bağlılık, odaklanma yoluyla reklam dünyası ve ötesindeki alanlarda cinsiyet eşitliği, çeşitlilik ve kapsayıcılık elde etme konularının tartışılacağı “Amaç ve Etki: Eşitliği Hızlandırma” oturumu ise aynı gün 11:10’da başlayacak. Nezih Orhon’un moderatörlüğünü yapacağı oturuma Publicis Group Türkiye CEO’su İnanç Dedebaş, Hill+Knowlton Strategies Türkiye Genel Müdürü Pelin Kocaalp, Koç Holding Sürdürülebilirlik Koordinatörü Ebru Bakkaloğlu Tüzecan ve Unilever Türkiye Orta Asya ve İran Ev Bakım Kategorisinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Leyal Eskin Yılmaz katılacak.

Unstereotype Alliance Küresel Üye Zirvesi 2021 hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilir, 26 Mayıs tarihli Türkiye oturumlarını bu adresten Turkey2021 şifresini kullanarak takip edebilirsiniz.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.