MediaCat

Şehir surete bürünürse…

Benetton’un yeni koleksiyonunun modelleri şehirler.

Şehir surete bürünürse…

New York halkının yüzde 50’si siyahilerden ve latin kökenlilerden oluşuyor. Milan’da hatırı sayılır yoğunlukta bir Filipinli ve Mısırlı nüfusu ikamet ediyor. Paris’te yaşayan yabancıların yüzde 5’lik bir dilimi Afrika kökenli…

Şehirlerin barındırdığı bu çeşitliliği birer bedende cisimleştirmek isteseydiniz ne yapardınız? Sektörde provokatif reklamlarıyla bilinen Benetton, bu soruya cevabını yeni koleksiyonu Carnivale Capsule için 180 Amsterdam tarafından hazırlanan kampanyasıyla veriyor.

Altı farklı dünya şehri için kurgulanan kampanya kapsamında marka, her bir şehrin barındırdığı etnik çeşitlilikten ilhamla farklı mankenler “tasarladı”. Londra, New York, Tokyo, Paris, Milan ve Berlin’de ikamet eden halkların fiziksel görünümleri sentezlenerek oluşturulan modeller, koleksiyonu tanıttıkları şehri tanımlayan birer figür olarak Benetton’ın kuruluşundan bu yana vurguladığı çeşitliliği temsil ediyorlar.

Kaynak: Adverve

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.