Unilever, Komili’yi satıyor

Unilever, tüm dünyada aldığı bir karar doğrultusunda Türkiye’de de zeytinyağı üretiminden çıkıyor...

11.07.2008 - 10:03 | MediaCat

Unilever, tüm dünyada aldığı bir karar doğrultusunda Türkiye’de de zeytinyağı üretiminden çıkıyor. Şirket, Komili Zeytinyağı markasını Anadolu Grubu’na satıyor.

Ana Gıda Genel Müdürü Ergin Savcı, “Sıvı ve zeytinyağında toplamda 4’üncü sıradaydık. Zeytinyağında Kırlangıç ile ilk üç markadan biriydik. Komili’yi alınca, toplam yağ üretiminde 1 numara olacağız” dedi.

Dünyada zeytinyağı işinden çıkma kararı alan Unilever, 130 yıllık Türk markası Komili’yi Anadolu Grubu’na satıyor. Unilever, Türkiye’de sahibi olduğu Komili Zeytinyağı’nı, Ana Gıda’ya satmak üzere anlaşma imzaladığını açıkladı. 2007 cirosu 26 milyon Euro olan Komili’nin satış fiyatı konusunda ise kesin anlaşmaya kadar alınan gizlilik kararı nedeniyle açıklama yapılmadı.

Anadolu Grubu bünyesindeki Ana Gıda’nın Genel Müdürü Ergin Savcı, “Sıvı ve zeytinyağında toplamda 4’üncü sıradaydık. Zeytinyağında Kırlangıç ile ilk üç markadan biriydik. Komili’yi alınca, toplam yağ üretiminde 1 numara olacağız” dedi. Savcı, Komili’nin bir Türk firması tarafından satın alınmasının da sevindirici olduğunu söyledi.

Kaynak:Hürriyet

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.