Unilever Global’den coroanvirus’le mücadeleye 100 milyon euro destek

FMGC devi, salgınla mücadele kapsamında globalde atılan adımlar hakkında bilgilendirmede bulundu.

24.03.2020 - 17:52 | Sencer Uçar

Unilever'e yeni ajans

FMGC devi Unilever, işgücünü coronavirüs salgınının finansal etkilerinden korumak için harekete geçti. Şirketten yapılan açıklamada; tam zamanlı ya da yarı zamanlı çalışanlar ile sözleşmeli personelin ücretlerinin üç aya kadar ödenmesi garanti edildi.

Unilever’in piyasadaki dalgalanmalara ya da salgın sırasında görevlerin yerine getirilememesinden kaynaklanabilecek ücret düşüşünü önlemek amacıyla devreye aldığı ücret koruma planı; çalışanları, sözleşmeli personeli, Unilever yönetimi altında ya da iş sahalarında tam ya da yarı zamanlı çalışanları kapsıyor.

Ücret koruma programının yanı sıra zarar görme olasılığı yüksek durumdaki küçük ve orta ölçekli tedarikçilerine yardım amacıyla 500 milyon euro ayrıldığını duyuran şirket, bazı perakendecilere de kredi sağlayacak.

Fabrikalarında hastane, okul ve diğer kurumlarda kullanılmak üzere dezenfektan üretimine başlayan Unilever, coronavirus ile mücadele kapsamında 100 milyon euro değerinde sabun, dezenfektan, çamaşır suyu ve gıda bağışında bulunduğunu açıklamıştı. Unilever, ülkemizde Sağlık Bakanlığına da 230 ton Domestos bağışında bulunmuştu.

 

Kaynak: Reuters

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.