MediaCat

Unilever CMO’su görevden ayrılıyor

Conny Braams, 33 senenin ardından Unilever’le yollarını ayırıyor.

Unilever CMO’su görevden ayrılıyor

Unilever CMO’su Conny Braams’ın ağustos ayı itibarıyla görevinden ayrılacağı duyuruldu. Braams’ın yanı sıra şirketin CFO’su Graeme Pitkethly de Mayıs 2024 itibarıyla şirketle yollarını ayırmaya hazırlanıyor. Her iki yöneticinin ayrılık haberi de yeni CEO Hein Schumacher’ın görevi Alan Jope’tan devralmasına 1 ay kala geliyor.

Şirketten gelen açıklamada Braams’ın görevini devralacak kişinin “zamanı geldiğinde” açıklanacağı bildirilirken, 20 yılı aşkın görev süresinin ardından Pitkethly’nin yerini alacak kişi için kurum içi ve kurum dışı kapsamlı bir arama sürecine girileceği ifade edildi.

Unilever çatısı altında 33 yılını geçiren ve daha önce Avrupa, Asya, Afrika ve Orta Doğu bölgelerinde çeşitli üst düzey yöneticilik görevlerinde bulunan Braams, 2020’de CMO görevine getirilmiş, görevi geçtiğimiz yıl satışı da kapsayacak şekilde genişletilmişti.

Alan Jope, Braams’ın ayrılığını, “Conny’nin son dört yılda dijital, pazarlama ve ticari gündemimize mükemmel liderliği ve otuz yıl boyunca Unilever’e yaptığı etkileyici katkılar için çok minnettarım” sözleriyle değerlendirdi.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.