Unilever büyümesini sürdürüyor

Unilever Başkanı Patrick Cescau, bölgesinde gelişmekte olan ilk beş ülke arasında yer alan Türkiye'nin başarılı performansını övdü...

03.11.2008 - 10:16 | MediaCat

Hızlı tüketim ürünleri sektörünün önde gelen firmalarından Unilever, yılın üçüncü çeyreğinde de büyümesini sürdürdü. Unilever Başkanı Patrick Cescau, bölgesinde gelişmekte olan ilk beş ülke arasında yer alan Türkiye’nin başarılı performansını övdü.

Dünyanın en büyük hızlı tüketim ürünleri şirketlerinden Unilever, iyi bir başlangıç yaptığı 2008 yılındaki başarılı performansını üçüncü çeyrek dönemde de sürdürdü. Unilever Başkanı Patrick Cescau, yılın üçüncü çeyreğini yüzde 8,3 büyüme ile tamamladıklarını açıkladı. Unilever’in ilk dokuz aylık dönemdeki büyüme oranı yüzde 7,4 olarak gerçekleşti. “Zor koşullar altında işimizi güçlendirdik” diyen Cescau, 2008 yılı üçüncü çeyrek sonuçları ile ilgili olarak şu değerlendirmeyi yaptı:

“Dünya piyasalarında yükselen fiyatlara rağmen, geniş kapsamlı Etkin Maliyet Yönetimimizin geri dönüşlerini almaya başladık. Portföyümüzü yeniden şekillendirirken, markalarımızın ve öncelikli kategorilerimizin ötesinde kaynaklarımıza daha fazla odaklandık. Tüm bunlar bizlere gelecekte daha iyi bir konum sağlayacaktır. Bu yılı yüzde 3-5 hedef aralığındaki bir büyümeyle kapatacağımızı öngörüyoruz.”

Cescau, Unilever markalarının gücü, şirketin geniş bir coğrafyada faaliyet göstermesi ve performansı artırmak için son üç yılı aşkın zamandır sürdürülen çalışmaların, küresel mali kriz döneminde bile kendilerini önemli başarılara taşıdığını vurguladı. Cescau, Unilever’in küresel büyümesinde, Türkiye ile birlikte Hindistan, Çin ve Endonezya’nın iyi bir performans sergilemeye devam ettiğini belirtti.

Unilever Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Karaca da Türkiye’de yılın ilk dokuz ayında, gıda fiyatlarının artışı, yükselen hammadde fiyatları ve ekonomik yavaşlamaya rağmen 2007’de olduğu gibi yüzde 20 civarında büyümeye devam etmekten mutluluk duyduklarını ifade etti.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.