UNDP’den yaşamı kurtaracak gerçekler

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP), Kuşlar ve Arılar adlı kitabıyla çocukları iklim krizi hakkında bilinçlendirmeyi hedefliyor.

02.12.2021 - 14:44 | Ceren Berfin Beyazdağ

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP), “Yok Oluşu Seçme” (Don’t Choose Extinction) kampanyası kapsamında Wunderman Thompson Avustralya işbirliğinde “Kuşlar ve Arılar: ve hayatı kurtarmanın gerçekleri” (The Birds & The Bees: And the facts of saving life) adlı bir çocuk kitabı yayımladı. “Dünya’yı evi olarak gören tüm canlılara ve gelecek nesillere” adanan kitap, çocukları iklim krizi hakkında bilinçlendirmeyi ve her ne kadar oy verme gibi politik yetkileri olmasa da bu konuda seslerini yükselterek aktif rol alabileceklerini anlatmayı amaçlıyor.

Jack & Lochie tarafından yazılan ve Anđela Janković’in çizimleriyle hayat bulan Kuşlar ve Arılar, ismini ebeveynlerin çocuklarına dünyaya nasıl geldiklerini anlatma sürecini kapsayan bir deyimden alıyor. Kitap, canlıların dünyaya nasıl geldiğinden ziyade gezegendeki her canlının birbirine neden ihtiyacı olduğuna ve yaşamı nasıl kurtarabileceğimize dair bir hikâye sunuyor.

Günümüzde çocukların iklim kriziyle önceki jenerasyonlara göre daha fazla karşı karşıya olduğu gerçeğinden yola çıkılarak oluşturulan Kuşlar ve Arılar, Birleşmiş Milletler’in İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Arapça, Rusça ve Çince olmak üzere altı resmî dilinde, dontchooseextinction.com adresi üzerinden satışa sunulacak.

Kitabın Türkçe e-kitap versiyonuna cocuk.kureselamaclar.org adresinden ulaşılabiliyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP)
  • Reklam Ajansı: Wunderman Thompson Avustralya
  • Yazan: Jack & Lochie
  • Çizen: Anđela Janković
Kaynak: The Drum

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.