MediaCat

Uluslararası Af Örgütü’nden sanal Suriye gerçekliği

Teknolojiyle Suriye’ye bakmak.

Uluslararası Af Örgütü’nden sanal Suriye gerçekliği

Suriye’de yaşananların yankıları dünyanın dört bir yanından hissedilse de ülkede olup bitenler hakkında gerçekten ne kadar bilgi sahibiyiz? Veya, daha da fazlası, Suriye’de yaşayan insanların gördükleri ve gerçekten hissettiklerine dair herhangi bir fikrimiz var mı?

Dünyanın Suriye ve Suriyelilerle bir nebze de olsa empati kurabilmesi amacıyla kolları sıvayan İngiltere Af Örgütü, San Francisco’lu tasarım ve teknoloji ajansı Junior ve Halepli medya aktivistleri Lamba Media Production’ın da desteğiyle “Fear of the Sky” isimli bir projeye imza attı.

Sanal gerçeklik vasıtasıyla dünyanın Halep’te ve Suriye’nin geri kalanınında yaşanan yıkıma kendi gözleriyle tanıklık etmelerini hedefleyen projeyle Junior Teknoloji Lideri Zac Rolland’ın sözleriyle “dünyanın Suriye’de olan biteni anlayıp deneyimlemesi için teknolojiyi mümkün olan en ilgi çekici ve erişilebilir şekilde kullanmanın bir yolunu bulmayı amaçlayan” Af Örgütü’nün internet ve VR cihazlarıyla erişilebilen çalışmasına 360.syria.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Adweek

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.