MediaCat

Teknoloji, robotlar ve dijital dönüşüm

Vodafone’dan ikinci kez Dijital Dönüşüm Zirvesi.

Teknoloji, robotlar ve dijital dönüşüm

Vodafone tarafından düzenlenen Dijital Dönüşüm Zirvesi, ikinci yılında 4 binden fazla davetli ve yaklaşık 30 bin online izleyicisiyle dün Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşti.

Farklı sektörlerden 16 konuşmacının “Gelecek Burada”, “Keşfedin”, “Yarını Tasarlayın” ve “Fark Yaratın” ana temaları altında dijitalleşmenin hayatı nasıl değiştirdiğini anlattığı ve dünyanın dört bir yanından ilham veren hikâyelerin paylaşıldığı etkinlikte GE Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Canan M. Özsoy, Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, Sütaş Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz ve Hürriyet Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı gibi Türkiye’den isimlerin yanı sıra WPP Kurucusu ve CEO’su Sir Martin Sorrell, Huawei Kurumsal Çözümler Orta Asya ve Kafkasya Bölge Başkanı Zou Siyi, CoderDojo Vakfı Global CEO’su Mary Moloney, ZestFinance kurucusu Douglas Merrill ve Google’ın trafik kazalarını azaltmak için geliştirdiği sürücüsüz aracın yaratıcısı, Google Eski Başkan Yardımcısı, Google X ve Udacity Kurucusu Sebastian Thrun gibi yabancı konuşmacılar da bilgi ve deneyimlerini dinleyicilerle paylaştılar.

Teknoloji, robotlar ve dijital dönüşüm

Müziğin sınırları teknolojiyle aşıldı

İlham verici konuşmalar bir yana, pek çok farklı dijital deneyime de ev sahipliği yapan etkinlikte yapay zeka ile gerçek zamanlı müziği harmanlayan Shimon Robotları’nın vurmalı müzik aleti marimbayla gerçekleştirdikleri gösterinin yanı sıra Arzu Kaprol, Mercan Dede, Ouchhh, Şebnem Ferah ve Borusan Quartet tarafından gerçekleştirilen, Türkiye’nin ilk interaktif dijital senfonisi de dinleyicilerin beğenisine sundu. Ampüte baterist Jason Barnes’ın akıllı robot eliyle gerçekleştirdiği performans ise programın beğeniyle izlenen bir diğer etkinliğiydi.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.