Ülker Hero Baby, 700 bin yeni aileye ulaşmayı hedefliyor

Kavanoz mamalarındaki 1 YTL fiyat stratejisi ile bebeklerin sağlıklı beslenmesine önemli katkı sağlayan Ülker Hero Baby...

16.06.2008 - 12:54 | MediaCat

Kavanoz mamalarındaki 1 YTL fiyat stratejisi ile bebeklerin sağlıklı beslenmesine önemli katkı sağlayan Ülker Hero Baby, şimdi de 2 YTL ve 3 YTL’lik tahıllı kaşık mamaları ile halen 300.000 olan tüketici sayısını 1 milyona çıkarmayı hedefliyor.

Türk gıda sektörünün öncüsü Ülker ve dünya bebek beslenme devi Hero’nun yüzde 50-50 ortaklığı ile 2002 yılında kurulan Ülker Hero Baby, tonaj bakımından yüzde 42 pazar payı ile toplam pazarın, yüzde 52 pazar payı ile kavanoz kategorisinin açık ara lideri olmayı başardı. Ülker Hero Baby’nin, 2003 yılında Ankara’da üretime başlayan Türkiye’nin ilk tahıllı kaşık maması fabrikasından sonra, ikinci fabrikası 2008 yılı sonunda yine Ankara’da faaliyete geçecek. Türkiye’nin ilk ve tek yerli üreticisi konumundaki Hero Baby, 20 milyon YTL’lik yatırım yapılan ikinci fabrikası ile kavanoz maması üretiminde de bir ilke imza atıyor.

Avrupa Futbol Şampiyonası münasebetiyle Hero’nun merkezi İsviçre’de bulunan basın mensupları ile bir araya gelen Hero CEO’su Stefan F. Heidenreich ve Ülker Hero Baby Genel Müdürü Nasuh Önal, Hero Baby’nin hedefleri ve gelecek projelerini değerlendirdi.

Başarılı ortaklığımız hızla büyüyor…

Hero CEO’su Stefan F. Heidenreich, Hero’nun dünyanın en hızlı büyüyen gıda şirketi olduğunu belirterek şunları söyledi: “Uluslararası pazarlarda sağlıklı beslenme alanlarında, karlı operasyonlarla inovasyona dayalı sürdürülebilir bir büyüme hedefliyoruz… Bu noktada Ülker’le kurduğumuz ortaklıktan son derece memnunuz. Türkiye heyecan duyduğumuz bir pazar. Dengeli beslenme bilincinin yükselmesi ve satın alma gücünün artmasıyla büyümemizi sürdüreceğiz.” Üretimlerinin her aşamasında güçlü bir kontrol mekanizmasına sahip olduklarını belirten Heidenreich, “400 kişinin çalıştığı bir Ar-Ge departmanımız bulunuyor. Bu departman tüm dünyadaki Hero şirketlerine hizmet veriyor. Araştırma enstitüleri, hastaneler, üniversiteler ve bilim adamları ile sürekli bir işbirliği içindeyiz. Hero olarak şu anda üretim teknolojileri birimi ile 153, üniversitelerle 47, araştırma merkezleri ile 21 ve hastanelerle 7 farklı proje yürütüyoruz.” dedi.

Hedefimiz, 1 milyon bebeğin tahıllı kaşık mamasına ulaşmasını sağlamak

‘Her bebeğin dengeli ve yeterli beslenme hakkı vardır’ misyonu ile yola çıktıklarını belirten Ülker Hero Baby Genel Müdürü Nasuh Önal, bu hedef doğrultusunda fiyatlarını her kesimin ulaşabileceği seviyelere getirdiklerini belirterek şu bilgiyi verdi: Fiyatımızı kavanoz mamalarda 1 YTL, tahıllı kaşık mamalarının ürün özelliklerine göre 2 ve 3 YTL olarak belirledik. Böylece tüm ailelerin sağlıklı bebek mamalarına ulaşmasını ve sektörün büyümesine katkıda bulunmayı amaçlıyoruz.”

Nasuh Önal, aileler tarafından büyük memnuniyet ile karşılanan bu girişimlerinin, hem her bebeğe sağlıklı mama ile beslenme şansı sunduğunu, hem de yaklaşık 2 yıldır gelişmeyen pazarın büyümesine katkıda bulunduğunu açıkladı: “Yeni fiyat seviyeleriyle bugün 300 bin olan tahıllı kaşık mama tüketen bebek sayısının 1 milyona ulaşacağını tahmin ediyoruz.”

Pazarın gelişimi…

Türkiye bebek maması pazarı hakkında da bilgi veren Önal, 21.500 tonluk ve 317 milyon YTL’lik bir pazarda olduklarını vurguladı. Önal, “Tonaj olarak şu anda pazarda yüzde 43 payla lideriz; ciro olarak da yüzde 29 payla bebek beslenme pazarının ikincisiyiz.” dedi.

Önal’ın verdiği bilgiye göre, Ülker Hero Baby; biberon mamaları, tahıllı kaşık mamaları, kavanoz mamaları ve bebek bisküvilerinden oluşan bebek beslenme pazarında tüm kategorilerde ürün sunabilen tek marka.

2003 yılında Türkiye’nin ilk tahıllı kaşık mama fabrikasında üretime başlayan Ülker Hero Baby; bebeklerin öğün ve aylarına göre özel olarak formüle edilmiş mamaları ve yine Türkiye’de ilk olan organik mama üretimi ile dikkat çekiyor. Ülker Hero Baby; 2005 yılında dünyadaki Hero şirketleri arasında yılın şirketi seçildi ve başarılarını bir ödülle pekiştirdi. Bebek mamasında ilk ihracatı gerçekleştirme başarısını da gösteren Ülker Hero Baby, Almanya, Çek Cumhuriyeti, Romanya, Suudi Arabistan, Kazakistan, Libya gibi ülkelere ihracat yapıyor. Ülker Hero Baby, Avrupa Birliği ülkelerine bebek maması ihraç eden ilk ve tek marka konumunda.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.