Ülker Çikolata bundan sonra Golden

Türkiye çikolata pazarının yüzde 51’ini elinde

25.04.2007 - 17:59 | MediaCat

Türkiye çikolata pazarının yüzde 51’ini elinde bulunduran Ülker, Ülker Çikolata’nın adını Ülker Golden Çikolata olarak değiştirdi.

Ülker Grubu Başkanı Ali Ülker, Ülker markasının 1944 yılından bu yana gıda sektöründe pek çok alanda büyüyen şirketler topluluğunun adı olduğunu belirterek şunları söyledi: “Ülker Şirketler Topluluğu bünyesindeki bazı ürünler sadece ‘Ülker’ markasıyla anılıyor. Artık ürünlerimizin bazılarında yeni markalarımızın ön plana çıkarak, Ülker markasının üretici firma olarak kalmasını arzu ediyoruz. Bu stratejinin bir parçası olarak Ülker Çikolata’yı, Ülker Golden Çikolata diye yeniledik.”

Ülker’in çikolata pazarında sahip olduğu yüzde 51 payın, yüzde 40’ının solid çikolata markası Ülker Çikolata’dan kaynaklandığını belirten Ülker Gıda Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Şebnem Nasi ise yeni marka ve ambalaj değişikliği ile ürünün daha da güçleneceğini söyledi. Nasi, “Ürünümüzün kalitesi ve tadına sadık kalarak, ismini ve ambalajını markalaşma stratejisi doğrultusunda yeniledik. Tüketicilerde ‘değerli’ ve ‘kaliteli’ duyguları uyandıran Golden ismi, Ülker Çikolata’nın değerleriyle örtüşüyor. Ambalaj tasarımlarımızı da yine tüketicinin hafızasında yer eden renkleri değiştirmeden yenileme yoluna gittik. Beğenilen tasarımlarımızı daha dinamik bir hale getirdik” dedi.

‘Sütlü’, ‘Fındıklı’, ‘Antepfıstıklı’, ‘Bademli’ ve ‘Bitter’ çeşitleri bulunan Ülker Golden Çikolata, ‘Şimdi Tam Zamanı’ temalı bir reklam kampanyası ile desteklenecek. Kampanya için bütün ana mecralar kullanılacak.

RAKAMLARLA ÜLKER
Konu hakkında basını bilgilendirmek için Çırağan’da düzenlenen öğle yemeğinde Ülker’in faaliyetleri hakkında birtakım rakamsal bilgiler de verildi. Buna göre Ülker’in halihazırda 65 markası, 260 çeşit ürünü var. Ülker çikolata ve çikolata kaplamalı ürünler pazarına yönelik olarak 2006 yılında 135 bin tonluk bir üretim gerçekleştirdi. Bu üretimden elde edilen ciro ise 1 milyar 250 milyon YTL. Ülker grubu geçtiğimiz yıl bisküvi, çikolata ve kek alanlarında 250 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdi. Şirket bu yıl yüzde 10 büyümeyi hedefliyor.

Bir soru üzerine zaman içinde tüketicilerden alınacak geri dönüşlere göre yeni ambalaj üzerindeki Golden markasının büyütülüp Ülker logosunun küçültülebileceğinin de ifade edildiği toplantıda Ali Ülker, yakın zamanda Türkiye’nin en eski çikolata markalarından biri olan Golden’i satın aldıklarını belirtti. Bu yıl içinde üretim kapasitelerini yüzde 30 artırmak üzere hazırlık yaptıklarını da kaydeden Ali Ülker, sözlerini “Şimdiye kadar güçlü bir üreticiydik, bundan sonra pazarlama ve satışta da güçlü olacağız” diye sürdürdü.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.