MediaCat

İnternet kullanıcıları Mynet’i tercih ediyor

GFK’nın yaptığı araştırmaya göre, internet kullanımı artıyor ve internet kullanıcılarının çoğu Mynet’i

İnternet kullanıcıları Mynet’i tercih ediyor

GFK’nın yaptığı araştırmaya göre, internet kullanımı artıyor ve internet kullanıcılarının çoğu Mynet’i tercih ediyor.

GFK, 2006 yılında Türkiye’nin 11 ilinde 861 kişiyle yüz yüze yaptığı anket sonucunda internet kullanıcılarının yüzde 79’unun Mynet’i tercih ettiğini ortaya koydu. İnternet kullanan her 10 kişiden 9’u Mynet’ten haberdarken, kullanıcıların yüzde 79’u bilgi, haber ve farklı konular için Mynet’i kullanıyor.

Yine GFK’nın 2006 yılında yaptığı araştırmaya göre, evlerde ADSL kullanımının 2005 yılına göre yüzde 91, işyerlerinde ise yüzde 82 oranında yükseldiği görüldü. Bu da klasik mecralar yerine interneti haber kaynağı olarak görenlerin sayısında artışa neden oldu. İnternet üzerinden haber takip edenlerin oranı 2005’te yüzde 45 iken 2006’da yüzde 60’a yükselmiş.

Altyapı özelliklerinin gelişmesi ve buna bağlı olarak internete ulaşmada sağlanan kolaylıklar, internetin daha çok yayılmasını sağlıyor. Özellikle gençler (15-17 yaş grubu) ve orta ve orta-alt sosyo-ekonomik gruplar arasında internet kullanımı artıyor. Son 2 yıl içinde internetle tanışanların oranı yüzde 28 artarken internetle yeni tanışanların etkisiyle 2005’te 3,6 yıl olan internet kullanmaya başlama süresi, 2006’da 3,2 yıla inmiş.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.