MediaCat

Uber’den aşı olacaklara yolculuk bağışı

Marka ABD’de koronavirüs aşısı olacaklara 10 milyon ücretsiz yolculuk sunuyor.

Uber’den aşı olacaklara yolculuk bağışı

Koronavirüsle mücadele kapsamında ABD’de daha fazla insanın aşıya erişebilmesine katkı sunma niyetindeki Uber, insanları aşı randevularına ulaştırabilmek adına harekete geçti.

Uber, maddi durumu uygun olmadığı için sağlık kuruluşlarına gidememesi muhtemel insanları aşıya kavuşturacak program kapsamında 10 milyon ücretsiz yolculuk bağışında bulunacak. Yolculuk bağışı duyurusunu Spike Lee işbirliğiyle gerçekleştiren marka, aynı zamanda insanların uygulama aracılığıyla yolculuk bağışında bulunabilmelerini de sağlayacak.

Çoğu insanın sağlık merkezi ya da hastaneye kolay erişimi bulunmadığını, aşı olabilmek için saatlerce yolculuk yapmanın ya da ulaşımın iki-üç vasıta değiştirerek sağlanmasının sağlık hizmetleri açısından önemli bir engel olduğunu söyleyen R/GA Group ECD’si Shannon Washington, “Spike Lee’nin sesi ve Tyler Mitchell’in bakışıyla hayat bulan Uber kampanyasının mesajı açık: Herkesin aşı olabilmesi adına eşitsizliğin giderilmesi için şirketler ve topluluklar bir araya gelebilir” yorumunda bulunuyor.

Uber Sosyal Etki Direktörü Julia Paige ise, ulaşımın aşıya engel olmaması adına harekete geçtiklerini, bağış hareketini bu kapsamda hayata geçirdiklerini ve Local Initiatives Support Corporation işbirliğiyle, aşı ihtiyacı yüksek seviyede olanlara yardım edeceklerini belirtiyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.