MediaCat

Uber Eats’ten uzaya teslimat

Uber Eats Uluslararası Uzay İstasyonu’ndaki astronotlara minik bir ziyafet yaşattı.

Uber Eats’ten uzaya teslimat

Biz yeryüzündeki insanlar için dışarıdan yemek söylemek büyük bir mesele değil. Ancak Uluslararası Uzay İstasyonu’nda görevli bir astronotsanız canınızın çektiği yemeği yiyebilmek düşündüğünüzden daha kıymetli olabilir.

Uber Eats, geçtiğimiz günlerde akıllıca bir pazarlama hamlesine imza atarak uzaya ilk teslimatını gerçekleştirdi. Ancak elbette yiyecekleri varış noktasına teslim etmesi için bir kuryeyi görevlendirmedi. Şirket, bunun için uzay turizmi gezisinde Uluslararası Uzay İstasyonu’nu ziyaret edecek olan milyarder girişimci Yusaku Maezawa’dan yardım istedi. Ricayı geri çevirmeyen Maezawa, istasyondaki astronotlara miso ile haşlanmış uskumru, tatlı sosla pişirilmiş dana eti, bambu filizli soya eti, ağır ateşte pişirilmiş domuz eti gibi standart uzay yemeklerine kıyasla daha lezzetli bir öğün ısmarlamış oldu.

Maezawa şu günlerde 2023’te bir Starship uzay aracında ayın etrafında uçmak için bir SpaceX misyonunu da finanse ediyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.