Uber CEO’sundan köpeklere özür

Reklamındaki zil sesiyle evlerdeki köpekleri gereksiz yere heyecanlandıran Uber Eats'ten samimi özür.

17.01.2022 - 16:48 | Simge Şenses

Uber CEO'sundan köpeklere özür

Uber CEO’su Dara Khosrowshahi, yakın tarihli bir Uber Eats kampanyasındaki kapı zili sesinin ev köpeklerini boş yere heyecanlandırdığı için şikâyette bulunan köpek sahiplerine cevaben bir özür videosu yayınladı. Videoda reklamın rahatsızlık verdiği tüm köpeklerden özür dileyen Khosrowshahi, ayrıca tüylü dostların sahiplerine 10’ar dolarlık bir indirim kodu hediye etti.

Uber Eats’in “Tonight I’ll Be Eat” kampanyasının bir parçası olan serinin her filminde teslimat zamanının geldiğine gönderme yapan kapı zili sesleri duyuluyordu. Görünen o ki bu sesler, bazı köpeklerin kurgusal yiyecek teslimatları konusunda fazla heyecanlanmasına neden oldu. ESPN yazarı Greg Wyshynski “Hey @UberEats, Luke ve Jean-Luc ile yaptığınız reklama kapı zili koymanız için kesinlikle hiçbir neden yoktu. Saygılarımızla, Köpek Sahipleri” şeklinde bir tweet paylaştıktan sonra diğer köpek sahipleri de yorumlarda endişelerini dile getirmeye başladı.

Biri, “Köpeğimiz zil sesini her duyduğunda adeta çıldırıyor. Reklam her çıktığında ‘sessize al’ düğmesine ulaşmaya çalışsam da bazen yeterince hızlı olamıyorum” ifadelerini kullanırken; birçoğu da paylaşımlarında reklamların köpeklerinin eğitimini sekteye uğrattığı ve onları endişelendirdiği gerekçeleriyle Uber’e kapı zili sesini kaldırması talebinde bulundu.

Khosrowshahi videoda, köpek sahiplerine kendi köpeğinin adına atıfta bulunan LOKI kodunu kullanarak  Evcil Hayvan Malzemeleri merkezinde kullanabilecekleri 10 dolarlık bir indirim kodu da hediye etti. Videoda aynı zamanda şirketin dahil olduğu bir challenge kapsamında yerel barınaklara ulaştırılmak üzere, hayvanlara karşı şiddeti önlemeyi amaç edinen sivil toplum kuruluşu ASPCA’ya 50 bin dolar bağışlayacağı da duyuruldu.

Tüm süreci başlatan kampanyaya bir göz atmak isterseniz…

Kaynak: Ad Age

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.