Twitter’ın 2016 kazananları belli oldu

İşte platformun paylaştığı verilerle 2016'nın Twitter'da yüksek etkileşime sahip en başarılı kampanyaları...

25.11.2016 - 16:27 | Tuğba Özögretmen

Twitter

Twitter yıl boyunca, aralarında First View ve Conversational Video gibi uygulamaların yer aldığı yeni araçlarıyla markaların tüketicilerin sesi olmasını sağladı. Bu süreçte Twitter’a malzeme veren pek çok olay da olmadı değil. Avrupa Futbol Şampiyonası ve Olimpiyatlar elbette başı çekti. Twitter, yıl boyunca yüksek etkileşime sahip kampanyaları derlediği bir liste paylaştı.

İşte 2016’nın Twitter’daki kazananları:

TEB * #KadınPatronlar

Twitter’ın nisan ayında tanıttığı önemli ürünlerinden İlk Bakış’ı (First View) finans sektöründe ilk uygulayan markalardan biri olan TEB, kadınların ekonomiye kattıkları değeri vurgulayan kampanyasını, #KadınPatronlar etiketiyle televizyon ve diğer mecralarda yayınladı.

Reklamın televizyonlarda yayınlanmasından sadece birkaç saat sonra da @teblekadin Twitter üzerinde İlk Bakış kampanyasını başlattı ve video 3 milyondan fazla kişi tarafından izlendi. Etiketle ilgili yaklaşık olarak 4 bin 600 “mention” yapıldı ve 100 binden fazla kişi, video süresinin yüzde 75’inden daha fazlasını izledi. İlk Bakış ile birlikte bu reklam, Türkiye’deki Twitter kullanıcılarının o gün gördükleri ilk reklam oldu.

İlerlemek için sayfa numaralarını kullanabilirsiniz.

1 2 3 4

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.