Twitter’da Cuma Medcezir, hafta sonu derbi konuşuldu

Geride bıraktığımız üç günde, ikinci ekranın reytingleri nasıl değişti?

07.04.2014 - 17:07 | MediaCat

Twitter'da Cuma Medcezir, hafta sonu derbi konuşuldu

Seçim yoğunluğunu üstünden atmaya çalışan Sosyal TV izleyicisi yavaş yavaş haftalık rutinine dönmeye başladı. Cumaların galibi Medcezir birinciliği fırtına gibi bir geceyle kaparken, Beyaz Show ikinci, Makine Kafa üçüncü oldu.

Geride bıraktığımız üç günde, ikinci ekranın reytingleri nasıl değişti?

Geçen Cuma koltuğunu Beyaz Show’a kaptıran Medcezir, çok beklenen bölümü ile Sosyal TV izleyicisini ekran başına kilitledi ve birinciliği garantiledi. Mira ile Yaman aşkındaki gelişmeleri dört gözle bekleyen hayranlar “Medcezir’de bu hafta ne olacak acaba Yaman ve Mira aşkı mutlu sonla bitebilecek mi” ve “Sonunda yeni bölüm günü geldi, çattı” diyerek #ilkbaharımız etiketinin verdiği kuvvet ile paylaşımlarına başladılar. Mira’nın annesi ve Yaman’ın abisinin yakınlaşması geceye bomba gibi düşerken “Kenan & Sude öpüşmesi ülkede resmen Tsunami etkisi yarattı” ve “Şimdi Kenan’la Sude beraber olursa, Yamanla da Mira evlenirse Kenan Yaman’ın babası mı olacak? Kafamda deli sorular…” gibi yorumlar sıkça paylaşılıp, tartışıldı. Dizi saat 23.00’de 4.497 Tweet ile tepe noktasını yaptığında kullanıcıların parmaklarında “Medcezir de kim kime dum duma resmen” ve Koper Ailesi’nin babaannesi ile ilgili yorumlar vardı. Gece boyunca en çok mention alan hesaplar @cagatayulusoyy, @medcezirstartv, @srnysrkyresmi, @eceyorenc ve @startv oldu. Dizi 15.653 kullanıcıdan toplamda 20.750 tweet alarak yayılımda herkesi geçti ve 33.064.149 kere kullanıcıların Twitter akışına ulaştı.

Geride bıraktığımız üç günde, ikinci ekranın reytingleri nasıl değişti?

Geçen Cuma Güneşi Beklerken oyuncularını konuk eden Beyaz bu hafta da Kutsi, Şahin Irmak, Büşra Pekin, Sadi Celil Cengiz, Emre Üstünuçar ve Badr Hari’yi ağırladı. Sosyal TV izleyicisi Pamir’in kayboluşunu Beyaz Show’da duyurmak için kolları sıvadı ve Beyaz Show’da ricalarını geri çevirmeyerek “Zekeriyaköy’de 3,5 yaşındaki Pamir kayboldu! Bilgi sahibi olmanız durumunda Jandarma’yı arayınız. #PamirAranıyor” tweet’i ile kayıp haberini yayınladı. Güneşi Beklerken oyuncularının Beyaz Show’a katılmasıyla beraber Medcezir ve Çalıkuşu hayranları da harekete geçti ve “Medcezir ekibi neden Beyaz Show vb. programlara katılmıyorlar? Sezon bitmeden bir programa çıksınlar lütfen” ve “Fahriye Evcen ve Burak Özçivit’i programınızda görmek istiyoruz” diyerek Beyaz’dan isteklerini dile getirdi. Kutsi’nin yeni şarkısı Yaz Günü’nü ilk kez Beyaz Show’da seslendirmesi ve Büşra Pekin’den canlı yayında oyunculuk denemesi de izleyiciler arasında sıkça konuşulan konular oldu. Program 9.612 kullanıcından 11.418 tweet alarak yayılımda 18.522.607 kullanıcının Twitter akışındaki yerini aldı.

Geride bıraktığımız üç günde, ikinci ekranın reytingleri nasıl değişti?

Makine Kafa’nın bu Cuma ki konukları Dilberay, Kıraç, Müfit Can Saçıntı, Ahu Sungur, Begüm Öner, Yeliz Şar ve Bengi İdil Uras oldu. Pamir için süren arama çalışmaları ve ilgili duyurular Makine Kafa’nın da Sosyal TV izleyicisinde büyük yankı yarattı. Okan Bayülgen’in programda duyuru yaptığı dakikalar programa tepe noktasını yaptırırken kullanıcılar “Okan Bayülgen, Makine Kafa’da şu an Pamir ile ilgili canlı yayın yapıyor, bu adam Türkiye’nin en doğru adamlarından birisi.…” yorumunu sıkça paylaştı. Bazı sosyal TV izleyicileri Beyaz Show ve Makina Kafa programlarını Pamir olayına duyarlılıkları üzerinden eleştirmeden geçemedi ve gözlerinden kaçmadığını “Şuan Makina Kafa’da ciddi bir konu konuşulurken Beyaz Show’da kahkaha atılıyordu… O yüzden Makina Kafa ∞” diyerek belirtti.

Geride bıraktığımız üç günde, ikinci ekranın reytingleri nasıl değişti?

İrfan Değirmenci ile Günaydın Cuma gününü dördüncü sırada kapattı. “Günaydın İrfan Bey hayırlı Cumalar” diyerek günlerine başlayan Sosyal TV izleyicisi sabah haberlerini gene İrfan Değirmenci’den aldı. İşsizlik, seçim şaibeleri ve bedelli askerlik konularında Değirmenciye seslerini duyurmaya çalışan 2.393 kullanıcı toplamda 2.843 tweet attı.

Geride bıraktığımız üç günde, ikinci ekranın reytingleri nasıl değişti?

Hafta sonunun serüvenine hazırlanan Sosyal TV izleyicisinin parmaklarında Survivor günü ilk beşte kapattı. Cumartesi günkü bölümün tanıtımını aralarında paylaşarak izleyen kullanıcılar “Survivor’da nedenini bilmesem de hep gönüllüleri tutuyorum. Fakir olduğum için galiba” gibi espriler yaparken Gönüllülerden Turabi’nin babasının Turabi’ye seslendiği şiir güne damgasını vurdu. 2.339 kullanıcıdan 2.570 Tweet alan yarışma yayılımda 16.831.427 kullanıcıya ulaştı.

Sosyal TV’de hafta sonu

Cumartesi gününe damgasını vuran Survivor oldu. 6.095 kullanıcıdan 8.159 tweet alan yarışma yayılımda 15.406.696 kullanıcıya ulaştı. Bu akşamki yarışmada bazı sosyal TV izleyicilerinin dikkatini çeken noktalardan birisi ise kullanıcıların değimi ile “Milli sporcuların Survivor’da önüne gelene yenilmesi” oldu. Siyah Giyinen Adam’ın Tweeti “Survivor adasına 1 çuval patates 1 koli yumurtayla gidip bütün adayı satın almayı planlıyorum” (https://twitter.com/MerdanCagin/status/452520759831691264) gecenin esprisi ve Top Tweeti oldu. Medcezir yayın günün ardından da konuşulmaya devam etti ve günü ikincilikle kapattı. Mira’nın kıskançlık krizini ve ilgili özel haberi paylaşan kullanıcılar, kaçıranlar için Cuma günkü bölümün linklerini paylaştı. Kenan ve Sude ilişkisi konuşulmaya devam ederken bölümdeki kıyafet ve aksesuarların linkleri paylaşıldı. Fatih Harbiye yayın günü olan Cumartesi üçüncülüğü kaptı. 1.798 kullanıcıdan 3.095 tweet alan dizi yayılımda 4.926.625 kullanıcının Twitter akışına ulaştı. Fatih Harbiye o gün içerik üreten kullanıcılarının yüzde 19’unu Survivor ile paylaşırken, yüzde 13’ünü Arka Sokaklar ile paylaştı.

Geride bıraktığımız üç günde, ikinci ekranın reytingleri nasıl değişti?

Hafta sonlarının tartışmasız galibi Suvivor Pazar gecesini de zaferle kapatarak birinci oldu. Kuzeyin Oğlu Volkan Konak ikinciliği aldı. Fenerbahçe- Galatasaray derbisinin coşkusu ile Stadyum programı geceyi üçüncü sırada kapattı. Artık neredeyse kemikleşmiş bir kitlesi olan Stadyum programı 3.004 kullanıcıdan toplamda 4.572 tweet aldı. Kullanıcılar Melo’nun davranış biçimini eleştirirken bir yandan da Stadyum programında bunun çok uzun süre işlenip başka konuların atlanması eleştirildi. “Bence derbilere yurt dışından hakem getirilmeli. Kart verirken çekinmeyecek ve takıma göre kart vermeyecek biri” ve “Galatasaray Fenerbahçe maçının yıldızı Bülent Yıldırım Çaykur şirketi ile anlaşma yapmış galiba bir ton sarı kart boşuna değil” gibi yorumlar sıkça paylaşılırken program içerik üreten kullanıcıların yüzde 48’ini Beyaz Futbol ile paylaştı.

*Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak Kimola Analytics tarafından 4-5-6 Nisan 2014 gününün Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.