MediaCat

Twitter video atağına kalkıyor

CES’ten gelen haber video reklamcılık oyununu değiştirebilir.

Twitter video atağına kalkıyor

Dijital video reklam pazarında direkt ve endirekt rakiplerine oranla bir hayli geride olan Twitter makus kaderini değiştirmeye kararlı görünüyor. Consumer Electronics Show (CES)’dan gelen haberler henüz yetkili isimlerce doğrulanmadıysa da birkaç hafta içinde Twitter’ın native video desteğine kavuşacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Twitter’ın halihazırda elinin altında bulunan Vine’ından farklı olarak tasarlanan yeni özellikle kullanıcılar mobil cihazlarının kameralarından kayıt yapmanın yanı sıra galerilerinde bulunan videoları da Twitter’a yükleme şansına sahip olacak. Twitter’ın native videolarının azami 20 saniyelik içeriklere müsaade edeceği de gelen bilgiler arasında.

Vine videolarının yanı sıra bir süre önce GIF’lerin de haber kaynağında yer almasına uygun hale gelen Twitter’ın bir sonraki hamlesi ise geçtiğimiz Mart ayında aralarında Game Of Thrones ve Netflix gibi bazı seçili hesap ve reklamverenlere video yayınlama hakkı vermesi olmuştu.

Yeniliklere ayak uydurmak konusunda Facebook kadar seri olamayışıyla eleştirilen Twitter rakibinin geçtiğimiz günlerde açıkladığı günlük bir milyar video izlenme sayısından etkilenmişe benziyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.