MediaCat

Twitter, Kara Para Aşk’ı konuştu

23 Nisan’da Twitter’da en çok konuşulan programlar.

Twitter, Kara Para Aşk’ı konuştu

23 Nisan tatilinde de sosyal TV izleyicisi ekranlarının ve klavyelerinin başındaydı. İzleyici deneyimlerini kesintisiz paylaşarken Kara Para Aşk gecenin açık ara galibiyetine sahip oldu. Sosyal TV izleyicisi sabah haberleri için yine İrfan Değirmenci’ye kilitlenirken, Muhteşem Yüzyıl ile Not Defteri günü altıncı ve yedinci sırada arka arkaya kapattı.

Kara Para Aşk Macera
#yolarkadaşım etiketi ile yayınlanan bölümüyle Kara Para Aşk bu Çarşambayı da “Ben nasıl bağlandım bu diziye yahu soluksuz izliyorum vay halime” diyen Sosyal TV izleyicisinin gözde yayını olarak birincilik ile kapattı. Geçen haftaki bölümün bitmesiyle bu haftaki bölüm heyecanını yaşamaya başlayan izleyicilerin parmaklarında gece boyunca #yolarkadasim, #karaparaask, #enginakyürek, #tubabuyukustun ve #elmer etiketleri vardı. “Elif ve Ömer arasındaki kıvılcımları siz de gördünüz mü? Çok güzelsiniz siz.” paylaşımları hızla yayılırken, izleyiciler “Ömer’le Metin’in teke tek bir kavgasını izlemek istiyorum” yorumunu yaptı. Elif’in ablası Aslı’nın zekâsı ve durumu hızlı anlamsıyla ilgili yorumlar yapmakta gecikemeyen izleyiciler “Ömer’in Japoncası kıtmış bir de Elif bu suşi dünyasına daha yakınmış” gibi espriler paylaştı. “Kara Para Aşk bu bölüm yine döktürüyor. Emeği geçenleri kutluyorum en içten” diyerek ekibe ve yapıma teşekkürü görev bilen izleyiciler “Dizi her geçen gün daha da kusursuzlaşıyor çok güzel bir bölümdü bayıldım” diyerek de diziye övgüler yağdırdı.

Çalıkuşu, Medcezir ve Kurt Seyit Sosyal TV izleyicisinin kalplerinde ve parmak uçlarındaydı
Kurt Seyit ve Şura yeni katılan oyuncuları konuşmaya devam etti. Geçen haftaki bölümüne birçok karakterine ölmesiyle açılan boşluk yeni oyuncular ile doldurulmaya başlandı. Yeni yayın saati ile haftaya Salı kaldığı yerden devam edecek olan dizi, Sosyal TV izleyicilerini şimdiden heyecanlandırdı ve hakkında konuşturdu. “Kurt Seyit ve Şura’nın 7. Bölümü yıkılır” öngörüsünde bulunan izleyiciler İstanbul bölümlerinin başlaması için sabırsızlandıklarını dile getirdi.

Medcezir hayranları yine ekranlarının ve klavyelerinin başındaydı. Hafta başından beri bekledikleri yeni fragmanın heyecanı ile Twitter’a içerik üreten dizi hayranları set fotoğraflarını gün boyu paylaşmaya devam ettiler. @medcezirstartv, @cagatayulusoyy, @srnysrkyresmi ve @eceyorenc hesapları en çok mention alan hesaplar oldu.

Çalıkuşu’nun Sosyal TV izleyicilerinin amansız mücadelesi Çarşamba günü de devam etti. Başlattıkları imza kampanyasının istenilen rakamı bulmasıyla rahatlayan Salıkuşları “Görev tamam. Umutkuşları iftiharla arz eder” diyerek sonuçları Twitter üzerinden yapımcılara, oyunculara ve kanala ulaştırdı.

Sabah haberleri İrfan Değirmenci’den Sorulur
Sosyal TV izleyicisi için sabah haberlerinin bir numaralı adresi yin İrfan Değirmenci ile Günaydın programı oldu. Günü dördüncü sırada kapatan program saat 8:00’de 744 kullanıcıdan 10,46 tweet alarak tepe noktasına ulaştı. 23 Nisan kutlamasını konu alan yayınında buruk bir bayram geçiren izleyiciler Berkin ve Pamir gibi hayatlarını yitiren çocukları andı.

Mutheşem Yüzyıl’da Heyecan
“Muhteşem Yüzyıl heyecanlı gidiyor Hürrem sultanın ölümü yaklaştı film iyicene alevlendi” diyen Sosyal TV izleyicisinin parmaklarında günü 1,837 tweet ile altıncı sırada kapattı. Dizinin sonuna yaklaşmasından yakınan izleyiciler “Bitince çok üzüleceğim” yorumlarını yaptı.  Rüstem Paşa’nın Mihrimah Sultanı aldatması da izleyiciler arasında ses getirdi. Muteşem Yüzyıl’a içerik üreten Sosyal TV izleyicilerinin yüzde 35’i aynı zamanda Kara Para Aşk için de içerik üretti.

Not Defteri
#büyükçekişme etiketi ile yayınlanan bölümüyle Not Defteri, Çarşamba gecesini yedinci sırada kapattı. İzleyicilerin diziden “Aşkı biz biriktiriyoruz onlar harcıyor Çiğdem. Hem de hiç acımadan” “Güzel olan değil en çok isteyen hak eder aşkı…” ve “Hayat aslında satranç gibi kazanmak için değeli hamleyi yapmazsan senin için en değerli taşını kaybedersin” gibi alıntılar paylaştığı gecede dizi toplamda 10,12 kullanıcıdan 1,603 tweet aldı. İzleyiciler gece boyunca #büyükçekisme, #notdefterinin ve #mahirhoca etiketlerini parmaklarından düşürmedi.

*Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak KimolaAnalytics tarafından 23 Nisan 2014 gününün Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.