MediaCat

Twitter iş ilanları özelliği hazırlığında

Twitter onaylı kuruluşlar için iş ilanı yayınlama özelliği üzerinde çalışıyor.

Twitter, onaylı kuruluşların profillerinde iş ilanları paylaşmasına olanak tanıyacak yeni bir özellik üzerinde çalışmalar yürütüyor.

Yeni özellik henüz Twitter tarafından teyit edilmedi ancak bazı onaylı kuruluşlar profillerinde bu özellikten faydalanabiliyor. Biyografi kısmının hemen altında yer alan iş ilanları, ilgilenen adayları şirketlerin internet sitesine yönlendirerek pozisyon hakkında bilgi edinmelerini ve başvuru yapmalarını sağlıyor.

Twitter bu ay TwitterHiring adlı bir hesap da oluşturdu ancak bu hesaptan şu ana kadar herhangi bir paylaşım yapılmadı. Uygulama araştırmacısı Nima Owji, “Twitter Hiring” özelliğinin detaylarına dair bir ekran görüntüsü paylaştı. Ekran görüntüsündeki bilgilere göre, onaylı kuruluşlar profillerinde beş ilana kadar paylaşım yapabiliyor. Ayrıca desteklenen bir ATS veya XML beslemesine bağlanılarak mevcut ilanların dakikalar içerisinde Twitter’a aktarımın da mümkün olacağı anlaşılıyor.

Twitter’ın sahibi Elon Musk, mayıs ayında kendisine Twitter’a flört özelliği getirilmesine dair öneride bulunan bir kullanıcıya “İlginç bir fikir. Belki iş de olabilir” yanıtı vermişti.

Yeni özelliğiyle LinkedIn ve Indeed gibi platformlarla rekabete hazırlanan Twitter iş eşleştirme teknolojisi startup’ı Laskie’yi satın almıştı.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.