Pfizer global medya ve reklam konkurunu başlattı

Pfizer'ın geniş çaplı konkur sürecini MediaLink yürütecek.

27.02.2023 - 15:35 | Sencer Uçar

Dünyanın önde gelen ilaç şirketlerinden Pfizer; medya, reklam, iletişim ve prodüksiyon alanlarını kapsayacağı tahmin edilen geniş çaplı bir konkur sürecini başlattı. Pfizer, Ad Age ile paylaştığı açıklamasında konkuru doğrulayarak, “Devam eden pazarlama dönüşümümüz kapsamında global ajans kadromuzu değerlendirme sürecinde olduğumuzu teyit edebiliriz” açıklamasında bulundu.

Ad Age’in konuya yakın isimlerden aldığı bilgilere göre, MediaLink tarafından yürütülen konkur neticesinde Pfizer birden fazla holdingle çalışmayı seçebilir.

Ad Age Datacenter’da yer alan bilgilere göre Pfizer halihazırda WPP’den VMLY&R, Grey, EssenceMediacom, Mindshare ve Wavemaker, IPG’den FCB ve IPG Health, Omnicom’dan Rapp, PHD, TBWA\WorldHealth gibi ajanslarla çalışıyor.

2021 yılında global reklam harcamaları 2 milyar dolar olarak gerçekleşen Pfizer’ın, büyük oranı ABD’yi kapsayan reklam harcamaları geçtiğimiz yıl 2,8 milyar dolara çıkmıştı. Şirketin 2022 gelirleri 100,3 milyar dolara ulaşarak rekor kırmıştı.

Kaynak: Ad Age

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.