MediaCat

Twitter çalışanlarının yarısı işinden olabilir

Elon Musk, şirket çalışanlarının yarısını işten çıkarmayı planlıyor.

Twitter çalışanlarının yarısı işinden olabilir

Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk, şirket çalışanlarının yarısını yani 3 bin 700 kişiyi işten çıkarmaya hazırlanıyor.

Konuya yakın isimlerin paylaştığı bilgilere göre Musk, işten çıkarma kararını binlerce çalışana cuma günü bildirecek. Ayrıca çalışanların diledikleri yerden çalışabilmeleri özgürlüğü de kalkacak.

Musk ve danışman ekibinin işten çıkarma ve diğer politika değişiklikleri üzerinde çalışmaya devam ettiği ve işten çıkarılacak çalışan sayısında değişiklik olabileceği de belirtildi. Konuya yakın iki ismin paylaştığı bilgilere göre, değerlendirilen seçenekler arasında işten çıkarılanlara 60 günlük tazminatlarının ödenmesi yer alıyor.

Twitter’ı 44 milyar dolar ödeyerek satın alan Musk’ın maliyet düşürme çabaları çerçevesinde daha önce de şirket çalışanlarının yüzde 75’ini işten çıkaracağı iddia edilmiş ancak bu iddia Musk tarafından yalanlanmıştı.

CEO Parag Agrawal, CFO Ned Segal, şirketin hukuk ve politikalardan sorumlu ismi Vijaya Gadde ve baş danışman Sean Edgett’ın görevlerine son verilmiş, son olarak CMO Leslie Berland ve müşteri çözümlerinden sorumlu başkan yardımcısı Jean-Philippe Maheu de görevlerinden ayrılmıştı.

Büyük kapsamlı işten çıkarma planına dair Twitter’dan henüz bir açıklama paylaşılmadı.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.