Türkiye’nin yeni unicorn’u Getir

Getir 300 milyon dolar değerinde yeni yatırım aldı.

26.03.2021 - 17:35 | MediaCat

GetirBüyük Ramazan’a hazır

Geçtiğimiz günlerde Türkiye’nin yanı sıra Londra’da da hizmet vermeye başlayan Getir, Ocak ayında 128 milyon dolarla tamamladığı ikinci yatırım turunun ardından yerli ve yabancı fonlardan 300 milyon dolar değerinde yeni yatırım alarak değerlemesini 2,6 milyar dolara çıkardı ve unicorn olma başarısı gösteren şirketler arasındaki yerini aldı.

Daha önceki tura katılan sekiz fondan yedisinin de katıldığı üçüncü turun liderliğini yeni yatırımcılardan Silikon Vadisi merkezli Sequoia Capital ve mevcut fonlardan New York merkezli Tiger Global üstlendi.

Getir Kurucusu Nazım Salur, “Dünyada ilk kez ortalama 10 dakikada market ürünleri teslimat modelini Getir ile 2015 yılında başlattık. İş modelimize olan yoğun ilgi nedeniyle geçtiğimiz turun üzerinden henüz iki ay geçmeden bir tur daha yatırım alma imkânı doğdu. Biz de bunu değerlendirerek 300 milyon dolarlık yeni kaynak yaratarak, yurtdışı pazarlarda daha hızlı büyümeye odaklanacağız. Aldığımız bu yatırımla 2,6 milyar dolar değerlemeye ulaşarak Türkiye’nin unicorn’u olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Önümüzdeki aylarda Almanya, Fransa ve Hollanda’da da Getir operasyonlarını başlatacağız. Pandeminin kontrol altına alınmasını takiben Brezilya’da da bu iki heceli Türkçe kelimeyi sevdirmeyi arzuluyoruz. Getir’in unicorn olmasında en önemli katkıyı veren bayilerimizin saha çalışanları olan kurye ve depo görevlilerine kıdeme dayalı olarak dağıtılmak üzere, 25 milyon TL’yi bayilerimiz kanalıyla paylaşacağımızı da belirtmek isterim” şeklinde konuştu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.