MediaCat

Türkiye’nin en kapsamlı Y kuşağı araştırması

MediaCat ve ThinkNeuro, Y Kuşağının favori markalarını belirledi.

Türkiye’nin en kapsamlı Y kuşağı araştırması

Bu markalar beynimizi Y’di

Kendisinden önceki jenerasyonlara göre bir hayli farklı bir çağda büyüyen Y kuşağının istekleri, motivasyonları ve değerleri nevi şahsına münhasır. Bu kuşak yaş aldıkça ve iş hayatında aktif hale geldikçe önceki jenerasyonu zorluyor. ThinkNeuro, toplam 684 kişiyle kalitatif ve kantitatif araştırma yöntemleriyle nöropazarlama yöntemlerini harmanlayarak bu kuşağa dair gerçekleştirilmiş en kapsamlı araştırmaya imza attı.

MediaCat ve ThinkNeuro, Y Kuşağının favori markalarını belirledi.

Fark Yaratan Kadınlar ışık saçtı

Geçtiğimiz yıl MediaCat ve Advertising Age işbirliğiyle Türkiye’de ilk kez düzenlenen Women to Watch: Fark Yaratan Kadınlar seremonisinin ikincisi Akmerkez sponsorluğunda gerçekleştirildi. Alanında fark yaratan 15 kadın, görkemli bir törenle ödüllerine kavuştu.

Fark Yaratan Kadınlar ışık saçtı

Yaratıcıların iki saate sığmayan gündemi

MediaCat, uzun bir aradan sonra sektörün önde gelen ajanslarının önde gelen yaratıcı yönetmenleriyle bir araya geldi. ‘Hayalet işler’den karşılaştırmalı reklama, reklamcıların gündeminde ne var, bu gündem maddeleri hakkında ne düşünüyorlar, ne yapıyorlar, aynı masanın etrafında tartıştık. Ortak sonuç ise ikinci bir toplantının gerekliliği oldu.

Yaratıcıların iki saate sığmayan gündemi

Bankacılıkta akıllı çağ

Bankaların tüketici ile temas ettiği noktalarda tüketicinin yeni beklentileri var. İnsanlar sadece iletişim değil diğer ihtiyaçlarını da teknolojik yöntemlerle gidermeye alıştıkça bankacılık da akıllı hale geliyor.

2014’ün Altın Effie’leri

2014 yılından itibaren her yıl yapılmasına karar verilen Effie Türkiye Reklam Etkinliği Yarışması 13 Mayıs akşamında düzenlenen bir törenle, sektörün başarılı iletişim çalışmalarını onurlandırdı. Bu yıl rekor başvuru adedine ulaşan yarışma, pek çok reklamveren için pazarlama hedeflerinin tutturulması ve reklam yatırımının fazlasıyla geri dönmesi anlamına geliyor.

2014'ün Altın Effie'leri

Perakendede ‘bricks & clicks’ devri

Perakendecilikte sanal mağazalar yükselirken, başarılı bir çoklu kanal stratejisi için, müşteri deneyimini ön planda tutmak kazandırıyor.

Haziran ayı söyleşileri

Halit Kıvanç: “Senden iyi olanı alkışlayacaksın”

2014 Dünya Kupası kapımızda… Kupa tarihinin en kıdemli basın mensubu Halit Kıvanç ile konuşmak için daha doğru bir zaman olabilir mi? 89 yaşında mesleğini hâlâ ilk günkü heyecanla icra eden duayenden sayfalara sığması mümkün olmayan kariyerinin satırbaşlarını dinledik.

Halit Kıvanç: "Senden iyi olanı alkışlayacaksın"

İrfan Değirmenci: “Hedefim prime time”

Türkiye’nin en sevilen haber yüzlerinden İrfan Değirmenci ülkeyi yasa boğan Soma’dan gelip ayağının tozuyla bölgedeki tecrübesini, rekabetin giderek kızıştığı gündüz kuşağını ve kariyer hedeflerini MediaCat’e anlattı.

İrfan Değirmenci: "Hedefim prime time"

Selçuk Tepeli: “Kim Kardashian’la baş edemezsiniz”

Habertürk Gazetesi’nin genel yayın yönetmenlik koltuğunu geçtiğimiz haftalarda Fatih Altaylı’dan devralan Selçuk Tepeli, internetin uçsuz bucaksız içeriğinin gazetelerin anlamlı bütünlüğüyle baş edemeyeceği görüşünde.

Selçuk Tepeli: "Kim Kardashian'la baş edemezsiniz"

Faika Ergüder: “Bir değişim yok sadece adı kondu”

Publicis Worldwide Türkiye CEO’su ve Ülke Başkanı Publicis Worldwide Türkiye CEO’su ve Ülke Başkanı olarak Mayıs ayında yeni görevine başlayan Faika Ergüder ile yeni pozisyonunu, Publicis Türkiye’nin içinde bulunduğu yapılanma sürecini ve Publicis-Omnicom ayrılığını konuştuk.

Faika Ergüder: "Bir değişim yok sadece adı kondu"

Oya Canbaş: “Tüketicilerimizi dinlemeye devam ediyoruz”

P&G’nin 2010 yılında Türkiye pazarına soktuktan sonra kısa sürede pazar lideri konumuna getirdiği Fairy için, pazarlama derslerinde vaka olarak anlatılabilecek bir örnek demek yanlış olmaz. P&G Türkiye Pazarlama Operasyonları Direktörü Oya Canbaş, P&G Türkiye’nin pazarlama ve iletişim stratejilerinin yanı sıra Türkiye’ye yeni getirdikleri Febreze markasını MediaCat’e anlatı.

Oya Canbaş: "Tüketicilerimizi dinlemeye devam ediyoruz"

Ayrıca MediaCat ile birlikte: Advertising Age ve 3 ek birden; Out of Home, Event, Veri Kiti.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.