Türkiye’nin en iyi CEO ve CFO’su Coca-Cola İçecek’te

Thomson Reuters, bu yıl 36.'sını gerçekleştirdiği Thomson Reuters Extel Araştırması'nın sonuçlarını açıkladı...

26.06.2009 - 15:09 | MediaCat

Thomson Reuters, bu yıl 36.’sını gerçekleştirdiği Thomson Reuters Extel Araştırması’nın sonuçlarını açıkladı. Bankacılık ve varlık yönetiminde en iyileri ölçmede dünyaca kabul gören bu araştırmada, Coca-Cola İçecek CEO’su Michael A. O’Neill, “Türkiye’nin En İyi CEO’su” seçildi. “Türkiye’nin En İyi CFO”su kategorisinde ise Coca-Cola İçecek’ten Burak Başarır birinci oldu.

Türkiye’deki araştırmada; uluslararası yatırım camiasının üç ayağını oluşturan fon yöneticileri, aracı kurumlar ve borsaya kayıtlı şirketlerin oylarına başvuruldu. Araştırmaya menkul kıymet ticareti alanında faaliyet gösteren 82 firma, 14 aracı kurum ve borsaya kayıtlı 24 şirket katıldı. Michael A.O’Neill, “En İyi CEO” kategorisinde verilen oyların yüzde 12.54’ünü aldı.

Konu ile ilgili bir değerlendirme yapan Michael A. O’Neill, Coca-Cola İçecek olarak CEO ve CFO kategorilerinde “Türkiye’nin En İyi”si seçilmekten büyük mutluluk duyduğunu belirtti. O’Neill, “Türkiye’de bulunduğum 4 yıldır, CCİ ekibi önemli başarılara imza attı. Ekibimle bu başarıya ortak olmaktan gurur duyuyorum” dedi.

Internet üzerinden yapılan Thomson Reuters Extel Araştırması 16 Mart – 16 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirildi. Belli başlı tüm Avrupa ülkelerini kapsayan değerlendirme 1474 fon yönetim şirketi, 2000’den fazla analist, 172 brokerlik şirketi ve Avrupa’nın halka açık yaklaşık 400 şirketinin katıldığı bir anket ile yapıldı. Tüm veriler, toplanan oylar ve uygulanan metodoloji Deloitte tarafından bağımsız olarak denetlendi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.