Türkiye’de ilk: Pazarlama Etkisi Ödülleri

Bu yıl on birinci kez düzenlenecek Felis Ödülleri’nde bir ilk yaşanacak. İlk kez markaların pazarlama ekiplerinin dönüştüren pazarlama projeleri bizzat markaların başvurusuyla yarışacak.
04.08.2016 - 11:21

MediaCat, reklamveren şirketlerin pazarlama projelerinin yarışacağı Felis Pazarlama Etkisi ödüllerinin çalışmasını tamamladı.

Faaliyet gösterdiği pazarı yeniden şekillendiren, tüketicinin tutum ve davranışlarını değiştiren, piyasanın normlarını belirleyen pazarlama stratejilerinin değerlendirileceği “Felis Pazarlama Etkisi” ödülleri üç bölümden oluşuyor: Stratejik Etki, Pozitif Sosyal Etki ve Dönüştüren Girişimler.

Stratejik Etki: Bu bölümde yer alan pek çok kategoride pazarı dönüştürücü etki yaratan pazarlama inovasyonları, sadece markaya değil kategoriye odaklanarak kategoriden aldığı payı kategoriyle birlikte büyüten projeler ve rakiplere çalım atan pazarlama stratejileri yarışacak.

Pozitif Sosyal Etki: Toplumsal, çevresel ve ekonomik sorunlara kalıcı çözüm öneren, kamuoyu yaratmak veya kamuoyundaki bilinç ve farkındalığı artırmak adına markalar tarafından hayata geçirilen projeler yarışacak.

Dönüştüren Girişimler: Var olduğu pazara yeni bir iş modeli sunan, kendi kategorisini yaratan ya da kategorisini geliştiren, tüketici tarafından benimsenmiş ve davranış değiştirmeyi başarmış girişimlerin yarışacağı bir bölüm Dönüştüren Girişimler.

Felis Pazarlama Etkisi ödüllerinin ilk jüri başkanı Unilever Türkiye, Kuzey Afrika, Orta Doğu ve Rusya bölgelerinde Gıda Grubu Bölgesel Başkan Yardımcısı Şükrü Dinçer. Dinçer, aynı zamanda Bilgi Üniversitesi Pazarlama İletişimi Yüksek Lisans Programı – Marka Okulu’nun da en etkili hocalarından biri.

Yarışmanın kategorileri ve kriterleri; kapsamlı bir değerlendirmeyle MediaCat yöneticileri, Şükrü Dinçer ve Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı, Sosyal Bilimler Enstitüsü Pazarlama Yüksek Lisans Programlarının direktörü Doç. Dr. Kaan Varnalı tarafından hazırlandı.

Şükrü Dinçer’in başkanlığında üst düzey pazarlama yöneticileri, stratejist, akademisyen ve pazar araştırmacılarından oluşan büyük bir jüri değerlendirme sürecinde görev yapacak. Yarışmanın ilkine son üç yılda gerçekleştirilmiş projeler başvurabilecek.

Şirketlerin pazarlama birimlerinin direkt başvurabilecekleri bir yarışma olan Felis Pazarlama Etkisi ödülleri Türkiye’de ilk kez düzenleniyor. Başvurular Felisodulleri.com adresinden yapılabilir.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.