Türkiye Cannes’dan tek Aslan’la dönüyor

Kalan kategorilerden Aslan gelmeyecek.

24.06.2016 - 13:34 | Melis Madanoğlu Sözer

Cannes Lions‘ta sona yaklaşılırken Film, Film Craft, Integrated ve Titanium bölümleri hariç tüm bölümlerin kazananları belli oldu. Entertainment ve Entertainment for Music bölümlerinin sonuçları bu akşam açıklanacak. Ancak aldığımız bilgilere göre bu bölümlerden Türkiye’ye ödül gelmeyecek. PR Lions’ta TBWA\ISTANBUL’un Gay Turtle‘la kazandığı Silver Lion hariç diğer bölümlerden Türkiye’ye maalesef ödül çıkmadı. Yarın açıklanacak kategorilerde de Türkiye’den hiçbir işin kısa listeye girememesi sonucunda ödül beklentimiz de sonlanmış oldu.

Geçtiğimiz yıl Cannes Lions tarihinde ilk kez Y&R Team Red İstanbul’un bir Grand Prix‘sinin yanı sıra Türkiye’den katılan ajanslar toplam 1 altın, 2 gümüş ve 13 bronz aslan getirmişlerdi. Bu yıl, Health and Wellness, Pharma ve Titanium kategorileri hariç Türkiye’den tüm kategorilere toplam 518 başvuru yapıldı. Türkiye’nin Cannes karnesi ise 11 kısa liste ve bir Aslan’la tamamlanmış oldu. Başvuran tüm ajansları tebrik ediyor ve önümüzdeki yıl için şimdiden başarılar diliyoruz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.