MediaCat

Turkcell’den temassız mağazacılık uygulaması

Turkcell, mağazalarında teması minimuma indirmek için harekete geçti.

Turkcell’den temassız mağazacılık uygulaması

Pandemi döneminde müşteri ve çalışanlarının sağlıklarına güvence altına almak adına mağazalarında teması minimuma indirme niyetindeki Turkcell, temassız mağazacılık uygulamasını hayata geçirdi.

Turkcell mağazalarına gelen müşteriler, yeni dönemde mağaza içindeki dokunmatik ekranları ve uygulamaları kendi telefonlarıyla yönetebilecek. Müşteriler, mağazalardaki dijital ekranlarda bulunan QR kodu cep telefonlarına okutarak Akıllım Güvende uygulaması üzerinden sigorta işlemlerini, dijital ödeme platformu Paycell üzerinden de ödeme işlemlerini gerçekleştirebilecek.

Markanın temassız mağazacılık uygulaması için yayınladığı reklam filmi ise şöyle:

Pandemi döneminde müşteri ve çalışanların artan hassasiyetini göz önünde bulundurarak temassız mağazacılık uygulamasını başlattıklarını belirten Turkcell Bireysel Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kadri Özdal, “Pandemi sonrası dönemde tüketicilerin öncelikli beklentisi kendi sağlığının önemsenmesi ve buna yönelik yeni davranışlar benimsemesi oldu. Müşteriler, bir yerden alışverişe karar verirken detaylı hijyen, görünür güvenlik önlemleri olan perakendecileri aradıklarını söylüyorlar” dedi.

Türkiye’de dijital deneyim konusunda bu kadar kapsamlı bir uygulamanın ilk defa hayata geçirildiğini vurgulayan Özdal, “Bizim için müşterilerimizin ve çalışanlarımızın sağlığı her zaman bir numaralı öncelik. Türkiye’de dijital dönüşümün öncülüğünü yürüten bir firma olarak elimizdeki teknolojinin yardımıyla temasın minimuma indirildiği yeni nesil bir mağazacılık konseptine geçtik. Önümüzdeki dönemde de mağazalarımızda dijital ve interaktif uygulamalara daha fazla yer vereceğiz” diye konuştu.

Son birkaç yılda mağazalarda hızlı bir dijitalleşme sürecini hayata geçirdiklerini hatırlatan Özdal, “Oldukça kısa bir sürede mağazalarımızı dijital etiket ve dijital reklam ekranlarıyla donattık. Bu dönüşüm sadece verimliliği artırmadı, aynı zamanda çevrenin ve kaynakların korunmasına da yardımcı oldu” dedi.

Turkcell Bireysel Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kadri Özdal

Bin 300 mağazaya Online Mağaza ekranları koyarak bayilerin o an stoklarında olmayan ürünleri de dijitalden satarak müşterilerine teslim etmelerini sağlayan altyapılar kurduklarını belirten Özdal, Şu an Turkcell’in bin 300 noktasında müşterilerimizin tüm işlemleri tabletler üzerinden ve tamamen dijital olarak yapılıyor. Dijital imza sayesinde herhangi bir işlem sonucunda bir kağıt imzalama durumu söz konusu değil. Mağazalarımızda tamamı merkezden kontrol edilen 11 bin adet dijital ekran var. Bu ekranları mağaza / ilçe / şehir özelinde kontrol edebiliyoruz” diye konuştu. Özdal, mağazalarda bulunan 40 bin cihazı hem uzaktan yönettiklerini hem de cihaza ilişkin bilgileri QR kodla müşterilere dijital olarak gösterebildiklerini de belirtti.

Mağazalar gibi online satış sürecinde de kapsamlı önlemler aldıklarını hatırlatan Özdal, “Depomuzdan başlayarak ürünün müşteriye ulaşımına kadar geçen tüm işlemlerde düzenli dezenfektasyon, vardiyalı çalışma modeli, çalışma alanlarında sosyal mesafeyi ve hijyeni gözeten önlemlerle, hem turkcell.com.tr üzerinden alışveriş yapan müşterilerimizi hem de çalışanlarımızı koruyoruz” dedi.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.