Turkcell’den Bayrağı Devral projesi

Markadan 30 Ağustos Zafer Bayramı'na özel proje.

28.08.2020 - 17:45 | MediaCat

Turkcell'den Bayrağı Devral projesi

Turkcell, bu yıl 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı, şehit düşmesine rağmen sancağını bırakmayan Sancaktar Mehmetçik’in hikâyesinden ilham alan Bayrağı Devral projesiyle karşılıyor.

Tribal Worldwide İstanbul imzalı bir film ve internet sitesiyle hayata geçirilen projede marka, #BayrağıDevralıyorum etiketiyle herkesi bu toprakları vatan yapan kahramanları tanımaya davet ediyor.

Bayragidevral.com’da ise farklı şehirlerden kahramanların hikâyeleri yer alıyor ve Milli Mücadele’de önemli görevler üstlenen kahramanların aziz hatıraları yad ediliyor. Siteye giriş yapanların paylaştıkları ya da seçtikleri konumlar, o şehrin az bilinen bir kahramanın hikâyesiyle eşleştiriliyor ve ekranda, “Sen de şimdi kahramandan bayrağı devral” mesajı çıkıyor.

Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Alper Ergenekon, projeyi, “Türkiye’nin dijital öncülüğünü üstlenen Turkcell olarak, milli bayramlarımıza özel projeler üretmekten kıvanç duyuyoruz. 30 Ağustos Zafer Bayramı gibi önemli bir günde bu özel projeyi hayata geçirdik. Malazgirt Zaferi’nin yıl dönümü 26 Ağustos’ta başlayan Büyük Taarruz, 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başkumandanlığında zaferle sonuçlanmıştı. O esnada şehit düşmesine rağmen Sancaktar Mehmetçik’in sancağı bırakmamasının hikâyesi, tüm milleti olduğu gibi Atatürk’ü de derinden etkilemişti. Sancağı dimdik tutan Sancaktar Mehmetçik’i anmak, her şehirde onun gibi binlerce toprağı vatan yapan şehidin hatırasını hatırlayarak saygı göstermek amacıyla böyle bir projeyi hayata geçirdik” sözleriyle değerlendirdi.

KÜNYE

  • Reklamveren: Turkcell
  • Reklam Ajansı: Tribal Worldwide İstanbul
  • Prodüksiyon Şirketi: Kala Film
  • Yönetmen: Turgut Akaçık
  • Post Prodüksiyon: IPD
Kaynak: AA

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.