Turkcell, Superonline’ı geri alıyor

İnternet servis sağlayıcısı Superonline, Turkcell'in yatırım şirketi Turktell Bileşim tarafından...

23.05.2008 - 10:08 | MediaCat

İnternet servis sağlayıcısı Superonline, Turkcell’in yatırım şirketi Turktell Bileşim AŞ tarafından satın alınacak.

Superonline’dan yapılan yazılı açıklamada, Rekabet Kurumu’nun gerekli izin ve onayının ardından gerçekleştirilecek satış ile birlikte, daha önce Fintur bünyesinde bir Turkcell Grup şirketi olan Superonline’ın tekrar Turkcell bünyesine geri döneceği, anlaşmanın imzalanmasıyla birlikte gerekli izinlerin alınması için müracaat edileceği kaydedildi.

Açıklamada, 2000 yılında “Avrupa’nın En İyi İnternet Servis Sağlayıcısı” seçilen Superonline’ın telekom sektöründe liberalleşme sürecine girilmesiyle, alınan ses hizmetine yönelik lisanslarla birlikte vizyonunu ‘yeni nesil komünikasyon operatörü’ olarak belirlediği vurgulandı. 1995 yılında kurulan Superonline, Çukurova Holding’in ilk internet yatırımlarından biri. Şirket, Azerbaycan’da yerel bir ortakla AzerOnline, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde de KıbrısOnline Superonline adıyla faaliyet gösteriyor. Superonline 2008 yılının ilk yarısında WiMax lisansı almayı bekliyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.